8 квітня: яке сьогодні свято та народні прикмети

Життя  8 квітня 2021 року, 08:11 3034

8 квітня церква та віряни святкують Собор архангела Гавриїла та вшановують преподобного Василія Нового.

Про архангела Гавриїла розкажемо детальніше, адже саме цей янгол сповістив Діву Марію про народження Ісуса Христа. 

Гавриїл (дослівно з давньоєврейської – "Пан Божий") — один із семи святих архангелів, який зветься теж "Лівою рукою Бога", керівник чину херувимів, що оточують Божий Престол. Гавриїл вважається Божим вісником та посланцем, що оголошує про важливі події на землі.

Читайте також:  Страви на Великдень 2021: що приготувати, рецепт смачної паски та як її прикрасити

На більшості ікон архангел Гавриїл зображений в білому або синьому одязі. Залежно від сюжету в руках у Гавриїла можуть бути сфера, жезл, спис, гілка (лілія), сувій або дзеркало. Це дзеркало зроблено з яшми та прикрашено буквою X, що позначає Христа. Також Гавриїл може бути зображений зі світловим ліхтарем, трубою, лілією, яка являє собою Богородицю, або райською пальмовою гілкою, що символізує перемогу Діви Марії над смертю. Ці деталі можуть допомогти відрізнити архангела Гавриїла від інших ангелів і, зокрема, від архангела Михайла, який зазвичай зображується як воїн в червоному одязі з мечем і щитом в руках. 

Його вшановують як покровителя дипломатів, миротворців, посланців.

У народі архангел Гавриїл вважався володарем блискавок, а тому намагалися відповідно вшанувати свого покровителя, "щоб блискавкою не спалив хати". Люди вірили, що все народжене в цей день "буде не благовісне": в ягнят з’являться черви в голові, а зі знесеного яйця не вилупиться курча тощо.  Якщо пізня весна, то з цього дня сіяли ярину.

8 квітня: що не категорично не варто робити 

На 8 квітня переносяться багато заборон і уявлень, пов’язаних з попереднім святом Благовіщення, яке третє за важливістю після Різдва та Великодня. Тому у цей день люди продовжувалися святкувати, боячись викликати гнів архангела Гавриїла, який, за народним віруванням, керує блискавкою. У цей день намагалися не прясти, що на руки не напала сухість. 

8 квітня: варто робити 

Оскільки сьогодні ще й свято преподобного Василія Нового, то намагалися чимало молитися. Наприклад, молилися за позбавлення від лихоманки, бо за життя цей святий зціляв людей, які страждають від цієї хвороби. 

Прикмети

  • Повернулися з півдня перелітні кажани – прийшла справжня весна.
  • Горобці сидять настовбурчившись – незабаром збереться на дощ.
  • Ластівки почали лаштувати гнізда – настало стійке тепло.
  • Копита в коней потіють – на тепло.
  • В який бік лягає тварина спиною, звідти повіє вітер.
  • Якщо в морозяний день заспівав півень – потепліє.
  • Якщо кури злітають на найвищі місця в курнику чи на подвір’ї – чекай опадів.
Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0