Темпи поширення коронавірусу в Україні йдуть на спад

Життя  28 квітня 2021 року, 10:18 854

В Україні протягом останнього тижня спостерігають стабільне уповільнення динаміки поширення коронавірусу. Зменшується не тільки кількість нових випадків, але й показники летальності та госпіталізації. Про це у своєму звіті заявляють вчені Національної академії наук України.

"За тиждень 21-27 квітня стабільно зменшується кількість нових виявлень на день зі швидкістю близько 260 випадків на добу, або 14% за тиждень. Почалося також зменшення кількості нових летальних випадків, але зі значно меншим відносним темпом спадання. Ймовірно, пройдено пік летальних випадків, приведених до дат подій", – зазначають у заяві.

Повільні темпи зменшення смертності від COVID-19 також спостерігаються у інших країнах. "Відносно повільні темпи зменшення смертності також спостерігаються у країнах Східної Європи з динамікою, схожою на українську (це Польща, Румунія, Угорщина, Болгарія). Позитивність зразків тестів протягом останнього тижня знизилася з 29,1% до 26,1% на тлі зменшення обсягів тестування, що є  індикатором позитивної динаміки", – акцентували спеціалісти.

Читайте також:  Коронавірус на Закарпатті: три райони лідирують за кількістю нових хворих

Вчені Національної академії наук України також додали, що окрім зниження числа випадків хвороби та позитивності тестів, знижується число нових госпіталізацій та загалом зайнятих ліжок.

"Хоча загальна кількість ліжок у лікарнях також зменшується досить швидко, але ліжка у відділеннях інтенсивної терапії звільнюються значно повільніше. Число госпіталізованих дітей віком до 9-ти років включно лишається непропорційно високим, порівняно з рівнем госпіталізації молодих людей віком 10-19 років. Зниження захворюваності у регіонах стало синхроннішим, що вказує на збільшення ролі факторів національного рівня на тлі факторів регіонального рівня", – підсумували у заяві.

Нагадаємо, Максим Степанов вчора оприлюднив обнадійливу заяву.

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0