Інфекціоніст розповів про нові симптоми коронавірусу

Життя  2 травня 2021 року, 18:08 3849

Перебіг коронавірусу у інфікованих українців змінився від часу перших випадків захворювання у 2020 році. Зокрема, такий симптом як втрата нюху та смаку трапляється дедалі рідше. Про це розповів директор Львівської обласної інфекційної лікарні, головний інфекціоніст Львівщини Сергій Федоренко. 

Читайте також:  Коронавірус у дітей: лікарка назвала нові симптоми

"У інфікованих температура сягає до 40 градусів, виражена загальна слабість. Люди інколи навіть не можуть пересуватись по квартирі чи будинку. Це – нудота чи блювота, діарея, кашель та задишка. У стаціонарі в 95% випадків ми бачимо ураження легень, яке характеризується двобічною бронхопневмонією, розвиваються міокардити. Є також ураження зі сторони центральної нервової системи. Це – дезорієнтованість в просторі та часі. Є навіть випадки психотичних реакцій", - розповідає Федоренко. 

За словами лікаря, зрідка спостерігаються також і симптоми, котрі були на початку пандемії. "Це – втрата нюху, смаку. Але ці ознаки COVID-19 трапляються все рідше і рідше", - зауважив Сергій Федоренко. Він додав, що у більшості хворих з коронавірусом виникають зворотні зміни, вони мають тенденцію до зникнення, але це займає до двох-трьох місяців.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0