На дорогах України з’являться нові дорожні знаки

Життя  4 червня 2021 року, 12:57 1970

Восени цього року набувають чинності нові стандарти безпеки у частині «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні». Розповідаємо про основні зміни та уточнення, які набудуть чинності 1 листопада 2021.

Що зміниться?

  • зображення дорожніх знаків приведуть у відповідність до Конвенції про дорожні знаки і сигнали та доповнено новими дорожніми знаками;
  • внесуть зміни до зображень знаків відповідно до змін нормативно-правових актів;
  • будуть запроваджені нові дорожні знаки «Автозаправні/Електрозарядні станції», таблички «Місце для зарядки електромобілів», «Платна дорога» та «Кінець платної дороги».

На дорогах України з’являться нові дорожні знаки

Стандарт доповнено знаками щодо прикордонної смуги відповідно до постанови КМУ від 9 листопада 2016 р. № 790, а також доповнено графічними матеріалами для уникнення неоднозначного трактування принципу встановлення та застосування кількох дорожніх знаків на одній опорі.

Читайте також:  Між Стриєм і Мукачевом планують прокласти платний автобан

Крім цього додано новий розділ де вказано, як розміщувати знаки на щитах та фонових щитах та введено окремий дорожній знак для позначення діагональних пішохідних переходів на перехрестях.

Як повідомляє Укравтодор, зміни торкнуться і велоінфраструктури, ДСТУ доповнено новими знаками і табличками до дорожніх знаків, які регулюють рух велосипедистів.

Крім цього змінено знаки індивідуального проєктування. В цій частині змінено шрифт, форма стрілок та введено символи для позначення центру населеного пункту, річки.

В Україні з’являться нові дорожні знаки

Зміни набувають чинності відповідно до наказу ДП УкрНДНЦ від 26.05.2021 № 191 з 1 листопада 2021 Національний нормативний документ ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», який розроблений на заміну ДСТУ 4100:2014.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0