Кулеба жорстко відреагував на вчинок Угорщини

Політика  28 вересня 2021 року, 07:46 3510

Будапешт вдарив по українсько-угорським відносинам, підписавши довгостроковий контракт з російським концерном "Газпром", і отримає від Києва "відповідну відповідь".

Таку заяву міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба озвучив в етері "Свободи слова" на ICTV.

"Ми маємо країну Угорщину, яка є членом ЄС і НАТО, водночас має особливі відносини з Росією, і завдала удару по українсько-угорським відносинам, виключивши український газопровід зі схеми постачання газу з Росії", – вказав очільник МЗС.

Читайте також:  Угорського депутата з "гуманітаркою" для Закарпаття не впустили в Україну

За його словами, "це удар" з боку Будапешта, і Київ буде "відповідати відповідно, тому що тут не повинно бути жодного жалю і співчуттів". 

Глава зовнішньополітичного відомства зауважив, що Україна перенесла засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті, ще до підписання угоди між Угорщиною і Росією.

"Ми знали, що туди летить російська делегація, що ця угода буде підписана, і вони, підписуючи цей договір, вже знали про нашу позицію, – наголосив Кулеба. – Це не буде лише політичний крок – скасування засідання комісії, яка є головним органом двостороннього співробітництва. Будемо вживати інші кроки для захисту національних інтересів України в цій ситуації".

Варто додати, що уряд Угорщини ухвалив рішення про підписання з російським концерном "Газпром" нового контракту на постачання газу в обхід України, розрахованого на 15 років. Підписання документа відбулося в понеділок, 27 вересня.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0