Розгорівся скандал: Угорщина звинуватила Україну в порушенні суверенітету

Політика  28 вересня 2021 року, 14:04 2123

До МЗС Угорщини викликали посла України в Будапешті у зв’язку з різкою реакцією Києва на підписання угорською стороною нового довгострокового контракту з "Газпромом". Про це повідомив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто.

"Рішення українського уряду виступити проти цього договору зверненням до Європейської комісії глибоко обурливе", – написав Сійярто на своїй Facebook-сторінці. За його словами, українці не мають стосунку до того, з ким Угорщина укладає договори.

"Ми вважаємо серйозним порушенням нашого суверенітету та інтересів національної безпеки бажання перешкодити безпечному газопостачанню нашої країни, опаленню будинків угорського народу і роботі промисловості",– заявив Сійярто.

Читайте також:  Україна і Угорщина схвалили угоду про взаємне визнання освітніх документів

Він сказав, що цей крок є недружнім, особливо з огляду на обсяги допомоги, яку Угорщина надала Україні. Сійярто підкреслив, що йдеться про вентилятори, медичне обладнання, підтримку військових, інвестиції.

"Ми говоримо про спробу порушити наш суверенітет, і зараз ми викликали посла України в Міністерстві закордонних справ", – сказав Сійярто.

Зазначимо, що в понеділок Угорщина підписала новий довгостроковий контракт із російським концерном "Газпром" на постачання газу в обхід України.

Через плани підписання угоди МЗС України заявило 27 вересня, що ініціювало перенесення засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутись днями в Будапешті.

Українська сторона також звернеться до Європейської комісії щодо надання оцінки відповідності нової угорсько-російської газової угоди європейському законодавству в галузі енергетики, додали в МЗС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0