Кілька країн Європи підняли питання про скасування безвізу для України

Політика  29 вересня 2021 року, 14:20 4953

У Європі заговорили про скасування безвізу для України. Відомо, що кілька країн Євросоюзу обговорять можливе скасування безвізового режиму для цілого ряду третіх країн. У списку, серед Молдови, Західних Балкан та Грузії, значиться й Україна.

Видання "Радіо Свобода", у розпорядженні якого є внутрішній документ ЄС, пише, що деякі європейські країни невдоволені порушеннями громадянами вищезазначених країн. Зазначається, що громадяни, зокрема і України, користуються безвізовим режимом, щоб незаконно проживати в ЄС і подавати необґрунтовані клопотання про притулок.

Читайте також:  Як українців пускатимуть в Європу із 2022 року: нові правила безвізу

За даними "Радіо Свобода", внутрішній документ ЄС датований 27 вересня, він був випущений під час поїздки президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн по Західних Балканах.

Згідно з цим документом, Німеччина, Франція та Італія розчарувалися через часті зловживання безвізовим режимом з боку громадян Албанії, Молдови, України та Сербії.

З документу також випливає, що певне невдоволення відносно України є в Чехії. Українці, за даними Праги – найбільш чисельна група громадян країни з-поза блоку, які нелегально живуть у Чехії. У 2020 році цей показник зріс до 3 242 порівняно з 1 504 у попередньому році. У довгостроковому вимірі українські громадяни становлять близько 50% нелегальних мігрантів з-поза блоку. Водночас Прага припускає, що ця тенденція посилилася у 2021 році, зокрема, через карантинні обмеження та нелегальне працевлаштування.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0