"Україна не може собі дозволити розкіш контрабандистських демаршів", – політолог про ситуацію навколо Закарпатської облради

Політика  29 жовтня 2021 року, 19:10 1329

Політолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у Facebook прокоментував ситуацію довкола Закарпатської обласної ради.

"В Закарпатській облраді відбуваються якісь дуже підозрілі рухи: зібрали "самоправну" (так це визначається законом, коли поза регламентом і з випадковим головуючим) сесію з половини депутатів, чомусь таємним голосуванням без звіту звільнили голову облради Петрова, розпихали комусь кисневі концентратори, попиляли трохи бюджет області, погиркались з бюджетниками...", – зазначив політолог.

Читайте також:  Олексія Петрова зняли з посади голови Закарпатської облради

Окрім того, Олексій Голобуцький звернув увагу на те, що організаторами "заколоту" є "фракції контрабандистів", а процес "відставки голови" відбувався з грубими порушеннями законодавства: "Засідання» з 35 депутатів з 64-х (решту "не запросили"), головування бозна-кого, таємне голосування за зняття голови облради, прийняття поправок до обласного бюджету (всім знайомий евфемізм до банального "попилу" грошей), швиденьке розкидування кисневих концентраторів комусь (з визначенням отримувачів поки складно). При тому 35 "заколотників" вже призначили на 4 листопада повторне позачергове засідання, щоб затвердити всі рішення до того, як до них доберуться слідчі і суд, бо провадження вже триває...".

На думку політолога, такі дії викликані тим, що саме Петров відповідає за "покрокове скорочення контрабанди". І достатньо ефективно реалізує цю програму, якщо ближче до підсумків року був "спровокований отакий вибух".

"Звісно, з усім тепер розбиратиметься суд. А можливо і ВР – через дострокове припинення повноважень дивної нервової облради. Однозначно ситуацію мусила би провентилювати РНБО: мало того, що прикордонна з Європою область (межує зі Словаччиною, Угорщиною й Польщею), мало того, що ситуація провокує чергове напруження з Угорщиною і українськими угорцями (їхня партія в числі тих, кого "усунули" від раптового "засідання 35-х" – тож можна чекати мінімум ноту від посла), мало того, що контрабанда – одне з чутливих питань в наших стосунках з ЄС... Навряд чи Україна може собі дозволити розкіш контрабандистських демаршів обласної влади в настільки непростому регіоні. Конфлікт вже привернув увагу влади, заява до суду подана. Але поточних проблем це не вирішує. Ситуація вимагає безпосереднього втручання", – наголосив Олексій Голобуцький.

Нагадаємо, що Голова Закарпатської облради Олексій Петров назвав сесію, на якій його нібито звільнили, незаконною і звернувся з цього приводу до правоохоронців. Про це повідомила Закарпатська обласна Рада у Facebook.

"Те, що відбувається, є порушенням усіх правових норм і має ознаки самоуправства. Я, звернувся з цього приводу до прокуратури та поліції з метою реагування на ці дії", — зазначив Петров.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0