Близько 10 нардепів виїхали з України й досі не повернулися: їх планують позбавити мандатів

Політика  28 листопада 2022 року, 16:08 1628

Близько десяти народних депутатів залишили територію України й досі не повернулися до роботи у парламенті, їх планують позбавити мандатів.

"Близько десяти народних депутатів, які покинули територію Україну і досі пір не повернулися до роботи у парламенті", – заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю "Суспільному", яке транслювалося під час інформаційного телемарафону.

За його словами, їх звільнили з усіх посад, які вони обіймали у Верховній Раді, а також не виплачують заробітну плату.

Читайте також:  "Наші сусіди можуть покладатися на нашу допомогу", – президентка Угорщини в Києві зробила заяву

"Ми очікуємо зараз якихось потенційних рішень щодо позбавлення мандату цих народних депутатів, але це зробити не так просто. У нас підстави позбавлення мандату чітко прописані у Конституції України, їх сім. Ми не можемо прийняти рішення, крім тих семи підстав, які є у Конституції. І Конституцію ми не можемо змінити під час воєнного стану. Але ми знайдемо можливість, щоб попрощатися із цими народними депутатами", – сказав він.

Стефанчук додав, що мандат можна забрати у народних депутатів у разі виявлення у них подвійного громадянства, за підстави відсутності у місці постійного проживання впродовж певного строку.

Також він зазначив, що зараз опрацьовується питання екстрадиції деяких народних депутатів, які перебувають у Європі.

Джерело: УНІАН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0