Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Політика
  • Глава Міноборони Степан Полторак пообіцяв надати житло родинам загиблих в АТО закарпатців

Глава Міноборони Степан Полторак пообіцяв надати житло родинам загиблих в АТО закарпатців

Глава Міноборони Степан Полторак пообіцяв надати житло родинам загиблих в АТО закарпатців
ВІДЕО ДНЯ

У понеділок, 29 червня, на Закарпатті з робочим візитом перебуває міністр оборони України Степан Полторак.

Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль мав зустріч з очільником оборонного відомства та розмову про хід мобілізації в регіоні та питання безпеки краю і держави. Відтак Степан Тимофійович взяв участь у розширеній нараді в облдержадміністрації за участі представників військових, керівництва районів та міст краю, обласних служб, - інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

Реклама

Передусім голова ОДА подякував урядовцю за увагу до закарпатської оборонної проблематики й справ військових та їхніх родин. Після доповіді т.в.о. військового комісара області Олега Вінницького про хід мобілізації слово мав міністр. Він запитав представників військкоматів тих районів, де спостерігаються нижчі показники виконання мобілізаційних завдань, про причини такої ситуації. Степан Полторак наголосив, що організація й проведення мобілізації може бути успішною лише за умови тісної взаємодії військових комісарів із представниками органів державної влади. У ході зустрічі й у відповідь на звернення обласної влади міністром прийнято рішення про створення військових комісаріатів у кожному районі для підвищення рівня ефективності та оперативного виконання завдань. Також Степан Полторак підкреслив, що вирішення соціальних питань військовослужбовців та їхніх сімей повинно стати першочерговим завданням: "Люди, які захищають Батьківщину, повинні відчувати свою захищеність", - відзначив урядовець. У цьому контексті міністр подякував обласній владі за консолідовані дії із підтримки військових, відзначивши, що на Закарпатті ця праця справді активна і масштабна.

Продовжуючи цю тему, Василь Губаль розповів про основні кроки з підтримки військових у краї. Так, створено координаційну раду з питань соціального захисту учасників АТО та їхніх родин, діє консультативний центр з усіх питань, які входять до цього кола. Спільним рішенням і злагодженими зусиллями соціальних служб, медиків та місцевої влади були відвідані та проанкетовані демобілізовані, котрі повернулися з фронту, а дані про проблемні питання узагальнено та спрямовано для вирішення. Про активну роботу з підтримки свідчать, зокрема, кілька цифр: з початку 2015-го року виділено матеріальної допомоги військовим на суму 6,5 мільйона гривень; із 63 родин загиблих учасників АТО 58 уже отримали матеріальну допомогу у сумі 100 тисяч гривень; 169 поранених учасників АТО отримали по 5 тисяч гривень, а 1515 військових – по 2 тисячі. Забезпечується санаторне оздоровлення як вояків, так і членів їхніх родин, а також активно ведеться робота із виділенням земельних ділянок.

Реклама

Разом з тим найбільш проблемним лишається надання житла родинам військових – як тих, чия служба завершена чи триває, так і тих, хто, на жаль, втратив життя. Керівник області наголосив перед міністром на гостроті питання і попросив сприяння у справедливому розподілі коштів, котрі виділяє держава на ці потереби - також і для Закарпаття. Василь Губаль висловив і клопотання перед урядовцем про вивільнення землі під розформованими військовими частинами – для використання цих територій для будівництва житла службовцям Збройних сил.

Відповідаючи на запити голови ОДА, Степан Полторак поцікавився в представників ЗСУ станом справ із житлом для вояків в області. "Я здивований тим, що з 2008-го року на Закарпатті за лінією міноборони не було збудовано ані квадратного метра житла", - сказав урядовець і гостро розкритикував представників Управління капітального будівництва Західного оперативного управління ЗСУ України.

Начальник цього підрозділу Богдан Дацко навіть не спромігся назвати кількість родин загиблих закарпатців, які найбільше потребують житла. Затим Степан Полторак повідомив, що просто сьогодні видає наказ про звільнення цього військового чиновника, й заміну його більш відповідальним посадовцем, а також, що ініціює роботу із закупівлі житла за кошти Міноборони для згаданих сімей, про що дає відповідні доручення. До слова, звернення про це неодноразово були спрямовані обласною владою на адресу оборонного відомства, і на нараді міністр наголосив, що приділить їм увагу.

Реклама

Також на зібранні представникам міської влади Ужгорода було надано доручення подбати про те, щоби землі під територією військових частин після передання їх в управління місцевих громад були розподілені винятково на потреби будівництва житла військовим, і влада Ужгорода взяла на себе це зобов’язання.

Керівники районів і міст Закарпаття звернулися до міністра стосовно проблем мобілізації загалом і конкретних військових. Зокрема, йдеться про надання статусу, визнання пропалого безвісти загиблим, тощо. Відповідаючи на питання, Степан Полторак пообіцяв приділити увагу згаданим випадкам, а також запевнив, що розбереться і щодо надто тривалого оформлення статусу учасника бойових дій, а також із виплатами "бойових добових" бійцям 128-ї бригади, котрі досі не отримали належні їм кошти.

Насамкінець зібрання керівник Міноборони подякував Василю Губалю за принципову позицію стосовно першочергової уваги вирішенню проблем військових та потребам фронту, а також відзначив, що Закарпатська область показує високий рівень виконання завдань із будівництва фортифікаційних споруд на Сході. "Дякую за серйозну і плідну роботу, і знаю, що вона принесе свої плоди, й ми відчуємо її результати. Сьогодні це необхідне для України", - сказав Степан Полторак. "Це стало можливим завдяки консолідації зусиль і повному порозумінню всієї обласної влади, місцевого самоврядування й громади Закарпаття", - відзначив Василь Губаль.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно