В Ужгороді представили освітню ініціативу покликану виховати нових міських голів в Україні

Політика  23 травня 2016 року, 14:23 865

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація інноваційної освітньої програми «Школа Мерів», учасниками якої вперше стала команда з Ужгорода.

Про програму і її особливості розповів засновник і керівник Руслан Рохов: «Я радий відвідати Ужгород на запрошення наших учасників з вашого міста. Вони витримали серйозну конкуренцію – у конкурсному відборі 2016 року взяли участь 34 команди з 17 областей України, включаючи 6 обласних центрів: Херсон, Харків, Полтава, Київ, Ужгород, Івано-Франківськ. У відборі взяли участь 9 команд, очолюваних жінками, та 25, де лідерами були чоловіки. За місце у Школі Мерів боролися команди 11 міських голів, але пройшли конкурсний відбір лише 6. Наша програма покликана підготувати міських голів та претендентів на цю посаду до якісного управління містом в умовах децентралізації. Разом з набуттям повноважень керівники міст отримують і новий виклик – відтепер вже не можна буде кивати на Київ, відповідальність за розвиток міст повністю лежатиме на органах самоврядування».

Ужгородську команду очолила Надія Попадюк, кандидат наук з державного управління, доцент УжНУ, громадський активіст. «Нас не влаштовує стан справ у місті, умови, в яких доводиться жити мешканцям, тому ми вирішили здобути знання і навички, необхідні для успішних менеджерів, які розвиватимуть місто», – сказала Н. Попадюк та заявила про власний намір з часом балотуватися на посаду міського голови Ужгорода.

«Школа Мерів» вчить діючих міських голів та кандидатів у мери разом з їх командами управляти містами в умовах сучасного світу та зробити міський простір комфортним для його мешканців. Для учасників передбачене і стажування в муніципалітетах Польщі, а також стратегічні сесії з розвитку міст. «Наші учасники окрім отриманих теоретичних знань побачать і історії успіху. Польща, наприклад, успішно пройшла процес децентралізації і подолала ряд викликів, які стоять наразі перед українськими містами. Ми побачимо, як вони реалізували свої плани та які помилки, можливо, допускали, щоб не повторювати їх», – сказав Р. Рохов.

Громадський активіст Ігор Ключевський додав: «Я радий бути в команді претендента на пост мера Ужгорода, який серйозно готує стратегію розвитку міста. Школа мерів для нас – інструмент і навчальна площадка для майбутньої ефективної роботи на користь територіальної громади. Шкода, що чинний мер не взяв участь у конкурсі на навчання у Школі».

Сертифікат про навчання у Школі мерів отримають лише ті команди, які не тільки пройдуть всі навчальні модулі,  але й успішно захистять власну стратегію розвитку міста, створивши проекти із подолання його проблем. Торік кількох учасників, які не виконали умови, навіть відрахували. Натомість серед випускників є і команди, які здобули перемогу на виборах та наразі втілюють свої стратегії (у містах Миколаїв, Житомир і Боярка).

«Наша мета – не так перемога учасників на виборах, як зміни у майбутньому. Саме зміни на краще – завдання місцевих еліт», – підсумував Руслан Рохов.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0