Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Політика
  • Вячеслав Шутко стверджує, що Президент підписуючи мовний закон врахував думку мукачівців

Вячеслав Шутко стверджує, що Президент підписуючи мовний закон врахував думку мукачівців

Вячеслав Шутко стверджує, що Президент підписуючи мовний закон врахував думку мукачівців
Вчора Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5029-VI «Про засади державної мовної політики» і доручив Уряду створити робочу групу. Нагадаємо, що кількома днями раніше кандидат у Народні...

Вчора Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5029-VI «Про засади державної мовної політики» і доручив Уряду створити робочу групу. Нагадаємо, що кількома днями раніше кандидат у Народні депутати України від округу №69 з центром у місті Мукачево В’ячеслав Шутко від імені громади звернувся з відповідним зверненням до Президента.

ВІДЕО ДНЯ

Наш кореспондент попросив В’ячеслава Ласловича прокоментувати цю визначну подію в історії України:

– В’ячеславе Ласловичу, вищезгаданий Закон викликав чимале політичне протистояння в Україні. Чи не боялись Ви, що дане звернення налаштує частину виборців віддати голос за іншого кандидата?

Реклама

– Однозначно ні. Погоджуюсь, що дане питання занадто політизувалось. І як результат – депутати Мукачівської міської ради, не зважаючи на думку громади, прийняли звернення до Президента з протилежним змістом, прохаючи його не підписувати «мовний» Закон. Депутат від Партії регіонів Іван Чубирко єдиний виступив на сесії проти цього політичного рішення. Але до його аргументів ніхто не хотів прислухатися. Треба віддати належне громаді міста, яка на цей раз не промовчала. У мою громадську приймальню звернулися представники багаточисельних національних меншин, обурені тим, що їх думку ніхто не враховував. Я переконаний, що підписання даного Закону піде на користь усім мешканцям.

– Дехто вважає, що підписання Закону призведе до втрати статусу української мови…

Реклама

– Все це – політичні заяви, які не мають підґрунтя. Зверніть увагу на те, що Глава держави доручив Кабінету Міністрів утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні. І якраз основною метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави, гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян України, виконання зобов'язань, взятих за міжнародними договорами з цих питань, та подальше впровадження європейських стандартів у цій сфері. Результатом роботи вищезгаданої робочої групи буде створення Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно