МЗС України відреагувало на заяву Віце-прем’єр-міністра Угорщини

Політика  22 березня 2017 року, 15:55 1811

Сьогодні, 22 березня, МЗС України відреагувало на заяву Віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна про створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах.

"Угорщина завжди була і є важливим партнером для України. Ми високо цінуємо дружній характер двосторонніх відносин та високий рівень конструктивної співпраці, – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці МЗС України. – Ми розраховуємо, що позиція стосовно поваги до територіальної цілісності, суверенітету і Конституції нашої держави й надалі залишатиметься в основі наших добросусідських відносин. Будь-які спекуляції на цю тему не відповідають інтересам наших двох країн і народів та, сподіваємося, не відображають офіційну позицію Будапешта".

У МЗС України також зазначають, що  потрібно разом протистояти спробам використання питання забезпечення прав нацменшин, у т. ч. тлумачення слів Ж. Шем’єна, як це вже неодноразово було зроблено російським агресором, для нагнітання атмосфери недовіри і нерозуміння. Адже завдяки багаторічним зусиллям української влади та угорської громади рівень забезпечення культурних, релігійних та освітніх потреб етнічних угорців в Україні є у багатьох сенсах прикладом для інших країн регіону.

Нагадаємо, що під час презентації книги «Права меншин. Представлення інтересів. Автономність» Шем’єн зазначив, що автономія є метою і баченням майбутнього для всіх етнічних угорців, які мешкають за кордоном Угорщини. Посадовець додав, що ці угорці за жодних обставин не повинні відмовлятися від своїх вимог щодо автономії. 

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0