Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В "Законі про вибори народних депутатів" зробили помилку

В "Законі про вибори народних депутатів" зробили помилку
Народні депутати при затвердженні закону про вибори народних депутатів України забули вписати вимогу вказувати прізвище кандидата в бюлетені. Про це розповів під час веб-конференції голова...

Народні депутати при затвердженні закону про вибори народних депутатів України забули вписати вимогу вказувати прізвище кандидата в бюлетені.

ВІДЕО ДНЯ

Про це розповів під час веб-конференції голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

"Ми проаналізували цей закон, – говорить він. – І те, що ЦВК підготувала й консенсусом прийняла рішення звернутися до Верховної Ради, щоб внести зміни до закону, свідчить про те, що дійсно підводних каменів там не так уже й багато. Але туди справді треба внести певні технічні зміни. Зокрема, виправити ті ляпи, недоречності або просто дурниці, які депутати конституційною більшістю проголосували в цьому законі, а президент підписав".

Реклама

Черненко навів приклад технічного "ляпу" в законі.

"У чинному законі про вибори, де йдеться про форму бюлетеня є вимога вказати в ньому інформацію про кандидата: рік народження, партійність, ім'я та по-батькові, а про прізвище не йдеться. Тобто фактично за цим законом, якщо його не міняти, наші бюлетені треба друкувати без прізвищ кандидатів, тільки з ім'ям і по-батькові", – зазначив політолог.

Реклама

Він також додав, що це, ймовірно, депутати просто недодивилися.

"Це в нас така якість роботи законодавчого органу. Тому технічним законопроектом пропонується виправити цей "ляп". Звичайно, якщо законопроект не буде прийнятий, то коли затверджуватимуть форму виборчого бюлетеня, ЦВК може взяти на себе відповідальність і своєю постановою визначити, щоб там вказувалося також і прізвище. Але цю постанову можна буде дуже легко оскаржити в суді, тому що вона фактично перевищує норму закону, який має вищу дію", – підкреслив Черненко.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно