Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Політика
 • Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю тендерів, які виграли депутати

Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю тендерів, які виграли депутати

Які бізнес-інтереси переслідують народні депутати, скільки компаній пов’язано з ними та їх близькими, скільки мільярдів отримали фірми депутатських родин на публічних закупівлях, та яка частка цих закупівель пішла у їх кишені без жодної конкуренції? Ці та інші факти прихованих бізнес-інтересів народних депутатів України дослідила команда Антикорупційного штабу у межах ініціативи “Приховані Інтереси”.

ВІДЕО ДНЯ

Презентація результатів дослідження бізнес-інтересів народних депутатів відбулась 30 травня та показала масштаби взаємопроникнення бізнесу і політики в Україні. Так, за даними Антикорупційного штабу з 423 нардепами та їх родинами пов’язано 2423 юридичні особи. Тобто в середньому кожна депутатська родина володіє майже 6 компаніями. У порівнянні з депутатами міських рад, цей показник більше в 1,5-2 рази.

На думку експертів ГО “Антикорупційний штаб” депутати інвестують у вибори, щоб після обрання з лихвою відбити витрачені гроші і заробити в рази більше. Один із способів такого заробітку з державного і місцевих бюджетів – перемоги на публічних закупівлях. Так, за останній рік депутатські родини виграли 12,5 тисяч тендерів на загальну суму понад 4 мільярди гривень. Найбільше з них виграно в  Київській області – 1,3 млрд, Донецькій – 513 млн, Закарпатській – 448 млн, а також Харківській та Львівській – по 296 млн у кожній.

Реклама
Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю тендерів, які виграли депутати – 01

“Більшість тендерів ідуть у кишені депутатів без жодної конкуренції. Саме у такий спосіб торік депутатські компанії отримали 2,8 млрд гривень, а це становить 94% від кількості тендендерів або дві третини в грошовому еквіваленті від сукупного “тендерного заробітку” депутатів. Ми впевнені, що ці дані повинні зацікавити правоохоронні органи України, зокрема НАБУ та ГПУ,” – заявила Голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Галина Янченко.

Реклама
Читайте також:
Закарпатські підприємці підробили документи для участі в тендері

Цікаво, що три чверті цих закупівель виграють екс-регіонали: 49% – депутати групи “Воля народу”, 27% –представники фракції “Опозиційний блок”. Ще 15% – депутати від фракції “Блок Петра Порошенка”. Серед топ-10 нардепів, які заробляють на закупівлях найбільше: Степан Івахів – 1,6 млрд, Олексій Білий, В’ячеслав Бугуслаєв та Юлія Льовочкіна близько 450 млн кожен, понад 200 млн кожен заробили Олександр Герега, Максим Єфімов та Сергій Льовочкін, по 120 млн “натендерили” Дмитро Андрієвський та Богдан Дубневич. Десятку лідерів закриває Олександр Ревега з сумою в 38 млн.

На перемогах у публічних закупівлях відзначились і дружини народних обранців. Так, у другому десятку найбільш “успішних” депутатських родин, в шести випадках державні підряди отримували компанії депутатських дружин, зокрема йдеться про другі половинки  Володимира Шкварилюка, Максима Микитася, Миколи Люшняка, Богдана Дубневича, Михайла Побочіха та Володимира Мельниченка.

Реклама

Довідково: “Приховані інтереси” – це база даних фірм, пов’язаних з депутатами, топ-чиновниками та їхніми родичами. Інформацію можна з легкістю шукати через зручний пошук за іменем фігуранта, назвою чи кодом ЄДРПОУ компанії, а додаткова функція “автоматичний аналізатор” в шапці порталу протягом кількох секунд знайде збіг між базою депутатських компаній та змістом завантаженого вами документа. Так завдяки “Прихованим інтересам”, можна будь-який документ, як от стенограми, звіти публічних закупівель, проекти рішень тощо, перевірити на згадки в ньому депутатських компаній.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно