Політика   • 3 липня 2018 року, 12:433337

Угорщина радикально змінила позицію

Угорщина радикально змінила позицію

На саміті НАТО в Брюсселі прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан блокуватиме будь-яке рішення за підсумками зустрічі з Україною та Грузією.

Про це угорське МЗС повідомило у листі генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу.

У листі йдеться, що Орбан має намір голосувати проти будь-якого документа, який запропонують членам Альянсу до ухвалення за підсумками зустрічі з українським та грузинським лідерами.

Лист надіслали через три дні після українсько-угорської зустрічі на міністерському рівні, яка відбулася у Береговому. Після зустрічі стало відомо, що Угорщина відмовилася від вето щодо участі України у саміті НАТО.

Читайте також:  Клімкін заявив про прорив в переговорах з Угорщиною

У лютому Угорщина заблокувала комісію Україна-НАТО. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт не може підтримати євроатлантичні зусилля України до скасування "дискримінаційного" закону про освіту. Звинувачує Київ у тому, що цей закон "порушив зобов’язання країни перед НАТО".

5 вересня 2017-го Верховна Рада прийняла закон, який дав початок освітній реформі в Україні. У ньому визначають, що мовою викладання в усіх навчальних закладах є державна. Ця норма викликала критику сусідніх держав. Особливо Угорщини.

Джерело: Газета.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів