Політика   • 17 вересня 2018 року, 12:44977

Раджу угорцям і не мріяти, на Закарпатті ніколи не буде автономії, – глава комітету ВР

Голова комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко заявила, що Будапешт  тисне на Україну, у тому числі через блокування саміту в НАТО, розраховуючи на згоду Києва створити на Закарпатті угорську національну автономію. 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час засідання Євроатлантичного форуму у Києві. 

За її словами, угорська влада тисне на Україну в очікування на те, що зрештою Київ погодиться на створення угорської автономії. 

Читайте також:  "Чи збирається Угорщина відібрати частину Закарпаття?": журналіст ТСН розізлив угорського міністра неочікуваним питанням

"Я розумію,що Будапешт хоче до 2020 року, до сторіччя тріанону (мирного договору 1920 року, за підсумками якого Угорщина втратила 2/3 своєї території, – ред.), мати перемогу і отримати угорську автономію", – наголосила вона.

 "Я хочу сказати угорцям щоби і не мріяли. Ніколи на Закарпатті не буде територіальної автономії угорців", – додала Гопко.

Нагадаємо, 31 липня МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа, якому було висловлено рішучий протест у зв’язку з низкою недружніх кроків  Будапешта щодо України. Угорському дипломату також вручили ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну. 3 серпня стало відомо, що в Угорщині створену посаду уповноваженого міністра по Закарпатській області обійняв Іштван Грежа, який в уряді прем’єр-міністра Віктора Орбана з 2016 року опікується Закарпаттям. 

Новини Закарпаття  у твоєму Viber.

Джерело: ЄП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів