Політика   • 24 листопада 2018 року, 15:262064

Нардеп Василь Петьовка звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана

Народний депутат України Василь Петьовка звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана

У Рахові ситуація з постачанням питної води на межі критичної. На сьогодні питне водопостачання міста здійснюється за рахунок підземних вод з 9-ти свердловин, розташованих в межах житлової забудови. Збільшити їх кількість неможливо через відсутність підземних запасів води. Протягом останніх років гідрологи вказують на її значне зменшення і в свердловинах, що вже відчувають і споживачі Рахова. Наявні також чималі втрати води і під час її транспортування до основного колектора.

Діюча мережа міського водозабору тут функціонує з кінця 70-х років минулого століття. Під час її зведення вона була розрахована на півтори тисячі  споживачів. Наразі водозабір забезпечує питною водою 3 тисячі абонентів – фізичних осіб та 250 – юридичних осіб. Вже до 2020 року кількість споживачів збільшиться до 4 тисяч. Про те, що обладнання для водопостачання, якому більше 40-ка років, застаріло – і говорити не доводиться.

Врятувати ситуацію з водопостачанням може передача на баланс міста свердловин колишнього ДЕПО Івано-Франківської дільниці Львівської залізниці. Свого часу три свердловини, розташовані на його території, давали воду для прилеглих житлових будинків та обслуговування залізниці. Четверта свердловина, що знаходиться є там же – досі законсервована.

Читайте також:  Василь Петьовка просить внести зміни у механізм надання субвенцій підприємствам, що здійснюють теплопостачання

Рахівська міська рада неодноразово зверталася до Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень Регіональної філії «Львівська залізниця», так і до Регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» з проханням передати у комунальну власність залишки зруйнованої будівлі ДЕПО та чотири свердловини з питною водою, що знаходяться а на його території. У відповідь на неодноразові звернення представники ПАТ «Укрзалізниця» повідомили, що вирішення питань відчуження цього майна – компетенція уряду та ПАТ «Укрзалізниця».

Народний депутат України Василь Петьовка, у відповідь на звернення Рахівського міського голови, надіслав депутатський запит до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. У запиті Василь Петьовка звертається з проханням невідкладно вирішити питання передачі майна колишнього ДЕПО (в тому числі і водозабору та свердловин, розташованих на його території) у комунальну власність Рахівської міської ради, щоб вирішити питання водопостачання для рахівчан. Зволікання з передачею майна може призвести до критичної ситуації з подачею питної води в місті Рахів, тож жителі найбільш високогірного міста сподіваються, що в уряді ухвалять позитивне рішення, що дозволить їм користуватися благами цивілізації.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів