Видача угорських паспортів на Закарпатті: Іштван Грежа прокоментував гучну заяву Клімкіна

Політика  18 грудня 2018 року, 15:47 3509 ФОТО

6 грудня в кулуарах зустрічі ОБСЄ в Мілані міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Угорщина перестала видавати угорські паспорти на території України. Під час зустрічі з регіональними медіа Закарпаття, яка відбулась 18 грудня в готелі “Гелікон” у селі Яноші, журналісти поцікавились в Уповноваженого міністра Іштвана Грежі, чи може він підтвердити ці слова українського високопосадовця.

Політик розповів передісторію ситуації з видачею угорських паспортів на Закарпатті. “Декілька років тому, коли ця історія починалась, я один раз пішов в угорське консульство на Закарпатті “без краватки”, щоб поцікавитись щодо ситуації. І каже мені поліцейський, який стоїть біля українського консульства: “Якщо Ви хочете закордонний паспорт – станьте в один ряд, якщо хочете отримати громадянство, то в другий, а якщо хочете якісь інші документи, то в третій ряд”. Я подякував за інформацію працівнику української правоохоронної системи. Тобто тоді, фактично так званий поганий мир, був кращий, аніж те, що ми маємо тепер”, – поділився спогадами дипломат.

Угорські дипломати на Закарпатті

За словами угорського урядовця дуже важливо, щоб сторони розставили всі крапки у цьому питанні.  “Ніколи дипломатичні установи Угорщини ніякі міжнародні угоди не порушували. Все було легально”, – запевнив журналістів Іштван Грежа.

Читайте також:  "На кордоні ведуться обшуки, шукають угорські закордонні паспорти", – Іштван Грежа

На уточнююче запитання журналіста, чи може все ж Уповноважений угорського уряду по Закарпаттю підтвердити чи спростувати слова Павла Клімкіна про те, що в консульстві в Ужгороді і Берегові угорські паспорти перестали видавати, відгукнувся Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла. Він тільки коротко резюмував: “Можу підтвердити слова пана Уповноваженого, що ми не переступали ніякі міжнародні угоди до сих пір, і не будемо переступати. Ви, напевно, знаєте що завданням дипустанов є допомога громадянам Угорщини, які проживають в Україні”.

Наостанок дипломати зазначили, що на останній зустрічі між міністрами закордонних справ у Мілані угорська сторона передала зразок угоди щодо вирішення цих питань і тепер ведуться відповідні дипломатичні консультації з цього питання. Якщо дві сторони зможуть домовитися, то це питання вирішиться.

Нагадаємо, видачу угорських паспортів на Закарпатті кваліфікували як державну зраду.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0