Політика   • 27 лютого 2019 року, 08:39628

НАТО стало на бік Угорщини у суперечці з Україною

НАТО стало на бік Угорщини у суперечці з Україною через мовний закон

Угорщина вже тривалий час блокує важливі для України зустрічі із представниками НАТО. Все через мовний закон, який українська влада ухвалила восени 2017 року. Попри підтримку курсу України в НАТО, Альянс у суперечці став на бік Угорщини. Там переконані, що Україна має врахувати рекомендації Венеціанської комісії до закону про освіту, заявила заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер.

"Союзники діяли солідарно з Угорщиною щодо закону України про освіту. У Брюссельській декларації та в оцінці Річної програми України всі члени Альянсу закликають Україну повною мірою виконати рекомендації Венеціанської комісії", – зазначила Гетемюллер.

У чому полягає конфлікт між Україною та Угорщиною? Суперечки між державами тривають вже понад рік. Вони спалахнули через ухвалений в Україні восени 2017 року закон про освіту. Одна зі статтей закону передбачає, що в Україні діти з родин нацменшин зможуть навчатися рідною мовою лише у початковій школі. А від 5 класу весь навчальний процес відбуватиметься українською мовою, при цьому мови нацменшин вивчатимуться лише як предмет.

Читайте також:  Угорщина зробила резонансну заяву, яка стосується України

Офіційний Будапешт побачив порушення прав угорської меншини у цій статті закону. Тож Угорщина взялася блокувати зустрічі в межах співпраці України з ЄС і НАТО, та робила це неодноразово. Тоді й подавали текст закону на "експертизу" Венеційській комісії.

Україна таки пішла на поступки Угорщині, і Кабмін подовжив перехідний період для запровадження "мовної" статті закону. У дітей з нацменшин з’явилось більше часу для переходу на нові правила викладання предметів, адже перехідний період триватиме до 2023 року. Але і такий крок Угорщину не влаштовує. Аби "дотиснути" Україну, угорці блокують проведення зустрічей членів Євросоюзу і НАТО за участю України.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів