Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

НАТО стало на бік Угорщини у суперечці з Україною

НАТО стало на бік Угорщини у суперечці з Україною

Угорщина вже тривалий час блокує важливі для України зустрічі із представниками НАТО. Все через мовний закон, який українська влада ухвалила восени 2017 року. Попри підтримку курсу України в НАТО, Альянс у суперечці став на бік Угорщини. Там переконані, що Україна має врахувати рекомендації Венеціанської комісії до закону про освіту, заявила заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер.

ВІДЕО ДНЯ

"Союзники діяли солідарно з Угорщиною щодо закону України про освіту. У Брюссельській декларації та в оцінці Річної програми України всі члени Альянсу закликають Україну повною мірою виконати рекомендації Венеціанської комісії", – зазначила Гетемюллер.

У чому полягає конфлікт між Україною та Угорщиною? Суперечки між державами тривають вже понад рік. Вони спалахнули через ухвалений в Україні восени 2017 року закон про освіту. Одна зі статтей закону передбачає, що в Україні діти з родин нацменшин зможуть навчатися рідною мовою лише у початковій школі. А від 5 класу весь навчальний процес відбуватиметься українською мовою, при цьому мови нацменшин вивчатимуться лише як предмет.

Реклама
Читайте також:
Угорщина зробила резонансну заяву, яка стосується України

Офіційний Будапешт побачив порушення прав угорської меншини у цій статті закону. Тож Угорщина взялася блокувати зустрічі в межах співпраці України з ЄС і НАТО, та робила це неодноразово. Тоді й подавали текст закону на "експертизу" Венеційській комісії.

Реклама

Україна таки пішла на поступки Угорщині, і Кабмін подовжив перехідний період для запровадження "мовної" статті закону. У дітей з нацменшин з’явилось більше часу для переходу на нові правила викладання предметів, адже перехідний період триватиме до 2023 року. Але і такий крок Угорщину не влаштовує. Аби "дотиснути" Україну, угорці блокують проведення зустрічей членів Євросоюзу і НАТО за участю України.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно