НАТО стало на бік Угорщини у суперечці з Україною

Політика  27 лютого 2019 року, 08:39 989

Угорщина вже тривалий час блокує важливі для України зустрічі із представниками НАТО. Все через мовний закон, який українська влада ухвалила восени 2017 року. Попри підтримку курсу України в НАТО, Альянс у суперечці став на бік Угорщини. Там переконані, що Україна має врахувати рекомендації Венеціанської комісії до закону про освіту, заявила заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер.

"Союзники діяли солідарно з Угорщиною щодо закону України про освіту. У Брюссельській декларації та в оцінці Річної програми України всі члени Альянсу закликають Україну повною мірою виконати рекомендації Венеціанської комісії", – зазначила Гетемюллер.

У чому полягає конфлікт між Україною та Угорщиною? Суперечки між державами тривають вже понад рік. Вони спалахнули через ухвалений в Україні восени 2017 року закон про освіту. Одна зі статтей закону передбачає, що в Україні діти з родин нацменшин зможуть навчатися рідною мовою лише у початковій школі. А від 5 класу весь навчальний процес відбуватиметься українською мовою, при цьому мови нацменшин вивчатимуться лише як предмет.

Читайте також:  Угорщина зробила резонансну заяву, яка стосується України

Офіційний Будапешт побачив порушення прав угорської меншини у цій статті закону. Тож Угорщина взялася блокувати зустрічі в межах співпраці України з ЄС і НАТО, та робила це неодноразово. Тоді й подавали текст закону на "експертизу" Венеційській комісії.

Україна таки пішла на поступки Угорщині, і Кабмін подовжив перехідний період для запровадження "мовної" статті закону. У дітей з нацменшин з’явилось більше часу для переходу на нові правила викладання предметів, адже перехідний період триватиме до 2023 року. Але і такий крок Угорщину не влаштовує. Аби "дотиснути" Україну, угорці блокують проведення зустрічей членів Євросоюзу і НАТО за участю України.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0