Закон про державну мову: реакція Володимира Зеленського

Політика  25 квітня 2019 року, 15:37 7188

Лідер президентських виборів Володимир Зеленський відреагував на ухвалений парламентом законопроект про функціонування державної мови в Україні. Так, майбутній президент заявив: як тільки вступить на пост глави держави, ретельно проаналізує прийнятий Радою закон.

Верховна Рада 278 голосами підтримала законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Цей закон змінить мовну політику та умови її реалізації в країні. Зокрема, за порушення норм закону передбачені адміністративні покарання.

На прийняття Радою цього історичного закону вже відреагував переможець президентських виборів Володимир Зеленський. Він не привітав українців із ухваленим рішенням, а лише пообіцяв ретельно проаналізувати документ.

Читайте також:  Депутати проголосувала за закон про державну мову в Україні

"Важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний. Після мого вступу на посаду президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян", – наголосив Зеленський нf своїй Facebook-сторінці.

Окрім того, він зауважив, що наразі питання полягає у методах, за допомогою яких українську мову узаконюють в країні. "Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення", – додав він.

За словами Зеленського, законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики. "Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад 2 тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді", – зробив висновок Зеленський.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0