Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

"Народний фронт" вийшов із коаліції

"Народний фронт" вийшов із коаліції

Фракція «Народний фронт» оголосила про вихід із коаліції й закликала фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди. Про це з трибуни парламенту в п`ятницю, 17 травня, оголосив керівник фракції НФ Максим Бурбак. Відповідну заяву «Народного фронту» він передав Голові Верховної Ради.

ВІДЕО ДНЯ

Максим Бурбак підкреслив, що відповідно до Конституції України у парламенті формується нова коаліція, парламент працює до чергових виборів 27 жовтня 2019 року, уряд та прем’єр-міністр України працюють до обрання нового скликання Верховної Ради.

Він наголосив, що нові обставини вимагають максимальної консолідації державницьких сил у парламенті: «Новий президент – новий порядок денний – нова коаліція».

Реклама

«Коаліція, яка сформована у 2014 році і діяла до сьогоднішнього дня, виконала свої завдання», – наголосив керівник фракції. Максим Бурбак підкреслив, що низка ключових рішень приймалася конституційною більшістю складу Верховної Ради: «За п’ять років цей парламент, уряди і українська влада у цілому провела змін у країні більше, аніж за два попередніх десятиліття. Але це вже історія. Закладено фундамент сильної і успішної України».

«Треба будувати далі. До цього необхідно залучити всі політичні сили державницького спрямування і новообраного Президента», – підкреслив він.

Реклама

«Саме тому ми заявляємо про вихід із діючої коаліції, припинення її діяльності з 17 травня 2019 року, та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним», – наголосив Максим Бурбак. Відповідно до Конституції упродовж 30 днів буде формуватися нова коаліція, підкреслив він.

Читайте також:
Депутати обрали дату інавгурації Володимира Зеленського

«Народний фронт» закликає фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди з новим планом дій. На основі цього плану має об’єднатися нова більшість», – наголосив керівник фракції «Народний фронт».

Реклама

Він підкреслив, що протягом наступних півроку українці очікують від новообраного президента і парламенту рішучих кроків, дій і змін: «Часу на зволікання немає».

Максим Бурбак оголосив пропозиції «Народного фронту» до плану дій:

1. Влада має бути відповідальна перед своїми громадянами. Тому парламент разом з президентом повинен внести зміни до Конституції щодо скорочення кількості депутатів Верховної Ради, одночасне зняття імунітету з Президента, депутатів та суддів. Чіткого розподілу відповідальності між гілками влади. Ліквідацію місцевих державних адміністрацій. Завершення процесу децентралізації влади. Прийняття нового закону про народне волевиявлення, закону про референдум всіх рівнів. Запровадження інституту імпічменту для Президента та відповідальності для народних депутатів і суддів.

2. Прийняття пакету економічних законів. У томі числі податкова амністія. Справедливий ринок землі. Конкурентна приватизація. Доступність дешевих довгих кредитів.

3. Забезпечення членства України у Європейському Союзі і НАТО.

4. Відновлення територіальної цілісності. Повернення Донецька, Луганська і Автономної республіки Крим на українських умовах.

Він наголосив, що «Народний фронт» готовий розглянути всі ініціативи Президента: «У тому числі і його кадрові подання, внесені у відповідності до Конституції України».

Реклама

«Ми упевнені, що новообраний Президент запропонує нові рішучі кроки для змін у країні. І продемонструє високі стандарти співпраці з суспільством, Верховною Радою, Урядом та Прем’єр-міністром для успіху кожної української сім’ї і нашої держави», – сказав він.

Раніше Валерій Лунченко заявив, що "Народний фронт" готується до парламентських виборів.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно