Політика   • 20 червня 2019 року, 20:50636

КСУ визнав конституційним указ Зеленського про розпуск парламенту

КСУ визнав конституційним указ Зеленського про розпуск парламенту

Конституційний суд визнав конституційним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Відповідне рішення було ухвалене під час закритого засідання Великої палати КСУ у четвер. Суддею-доповідачем у даній справі виступав Віктор Кривенко.

20 травня під час інавгураційної промови Президент Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради 8 скликання. Наступного дня він підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8 скликання та призначення позачергових виборів". Позачергові парламентські вибори, згідно з указом Президента, призначено на 21 липня цього року.

Читайте також:  Як проходить інавгурація Володимира Зеленського: пряма трансляція

23 травня указ набув чинності після опублікування в "Урядовому кур’єрі", а вже 24 травня в Україні стартувала виборча кампанія. Цього ж дня народні депутати від фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук та Ігор Алексєєв внесли до КСУ подання з 62 підписами народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР. Вони попросили розглянути це подання упродовж місяця. 29 травня КСУ відкрив провадження у даній справі і призначив її розгляд у формі усного слухання на 11 червня, після цього суд перейшов до розгляду справи на закритій частині.

Нагадаємо, що відомо, хто від кого і по якому округу балотуватиметься на Закарпатті.

Джерело: Укрінформ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів