Вони інші. І це точно на краще

Політика  1 липня 2019 року, 19:43 5449

Головний козир закарпатських кандидатів-мажоритарників від «Слуги народу» – відсутність корупційного шлейфу, ідейність та щирість.

Президентська політсила на парламентській кампанії-2019 в області зробила ставку на «свіжу кров». Підприємці та лідери місцевих громад не заплямовані великою політикою, не помічені у зв’язках з представниками так званих закарпатських еліт і не мають мільйонних статків. Перше свідчить: вони не беруть участі у схемах і «договорняках», друге – про бездоганну репутацію, третє – що боротися будуть чесно, не засіваючи округи 500-гривневими купюрами та рюкзаками в «подарунок» школярам за прихильність їхніх батьків. 

ТОКАР ЕДГАР: Єдина альтернатива мукачівським кланам 

По 69-му округу, в якому традиційно перемагав відомий політик області, Віктор Балога, балотується простий мукачівський підприємець Едгар Токар. 

Головним його козирем, однозначно, є протиставлення себе клановій ієрархії, в якій Мукачівщина знаходиться останні 15 років. Простий підприємець з Лалова – реальна альтернатива вибору для тих, кому набридли старі обличчя. Якщо штаб «Слуги народу» зуміє використати цей козир правильно, шанси у Токара – солідні. 

32-річний підприємець з юридичною освітою обіцяє відправити у відставку старих політиків, створювати умови для малого та середнього бізнесу. І йому хочеться вірити. Бо сам Едгар Токар розвиває власну ресторанно-туристичну справу, і каже, що влада нарешті має зрозуміти, цитуємо: «Вкладені в інфраструктуру гроші та прозорі закони, які дають рівні можливості розвиватися кожному, врешті роблять успішними не лише окремі регіони, а й всю країну та її жителів». 

А ще називає найдорожчими у житті двох маленьких синів. Заради майбутнього дітей в кожному куточку держави, каже, і йде змінювати країну на краще. 

МАРГІТИЧ ІВАН: Кваліфікований управлінець із відповідною вищою освітою

А от у кандидата по 73-му округу Івана Маргітича, не просто високі шанси, а ще й відповідна кваліфікація. Другу вищу освіту здобув у Львівському регіональному університеті Національної академії державного управління при Президентові України, де отримав диплом магістра державного управління.  Нині – успішний приватний підприємець, але зможе використати свої навички і освіту на користь нашого Закарпаття.

Цього кандидата можуть підтримати і українці, і етнічні угорці, що дуже важливо для округу, по якому балотується. Дружина Івана Маргітича угорка, разом з якою вивчив ще одну мову. А маленьку донечку  родина виховує двомовною: дитина опановує одразу і українську, і угорську.

На відміну від багатьох інших кандидатів – у політиці чистий, але при цьому із знанням і розумінням, як правильно працювати для свого краю. То ж одразу визначив одне з найголовніших питань, що турбують мешканців округу, яке стало пріоритетним і для нього самого. Свою мету так і називає: «Перетин кордону за 15 хвилин». Кандидат розуміє те, що упустили попередники: прикордонна область – має забезпечити легке сполучення з сусідніми європейськими країнами, яке могло би добре вплинути і на туристичну галузь.  Тож саме це питання стане одним з перших – вирішенням якого займеться, якщо його оберуть.

Цей гравець, якого не чекали і бояться на політичній арені, ті хто тут тупцює вже не перший рік. Новий молодий кандидат – уже успішний підприємець, який знає, як стати добрим менеджером. Бізнесмен з освітою управлінця – свіжа кров, яка нині так потрібна Закарпаттю. 

ЛАБА МИХАЙЛО: Один з найуспішніших сільських голів України 

Безперечно, Михайло Лаба - один з найсильніших кандидатів-мажоритарників у «Слуги народу». Балотується у 70-му окрузі, який політологи називають чи не найскладнішим на Закарпатті. У ньому «нарізані» аж 5 районів - Великоберезнянський, Воловецький, Мукачівський, Перечинський, Свалявський. Найсерйознішими конкурентами будуть Іван Дрогобецький із «напрацьованою» підтримкою на Свалявщині та Іван Балога, якому можуть допомогти прізвище та політичний досвід. 

44-річний сільський голова Невицького Михайло Лаба – майже ідеальний кандидат. Уродженець Перечинщини, з досвідом роботи у комітетах Верховної ради, але незаплямований політичним минулим. До того ж, він – лідер однієї з найуспішніших сільських громад України. У 2018-му Невицьке стало переможцем масштабного конкурсу «Неймовірні села України». За 3-тє місце отримали нагороду – за сприяння Посольства Нідерландів тут висадили 10 тисяч тюльпанів. Нині це одна з найпопулярніших  туристичних локацій Ужгородщини. Також у селі працює соціальний проект з Норвегії. А сам Лаба очолює Всеукраїнську асоціацію органів місцевого самоврядування.

Має колосальний досвід в інвестиційних проектах. Будучи районним депутатом, брав участь у переговорах з представниками «Джейбілу» та «Ядзакі», коли вони лише заходили в область. Отримані корисні зв’язки успішно адаптує на локальний формат. 

Своїм головним завданням бачить розвиток місцевих громад і каже: «Децентралізаційні процеси, які зараз активізуються в Україні, дають величезні можливості селу. Якщо реформу реалізувати якісно, переконаний, вона стане однією з основ успішного розвитку кожного регіону». 

ГРАБАР СЕРГІЙ: Робітник, який знає, як покращити інфраструктуру округу

Ініціативний підприємець Сергій Грабар балотується по округу №71. Він уже має чіткий план приведення до ладу інфраструктури краю. Кандидат, який хоче починати свою роботу з того, що чи не найбільше нині болить закарпатця – ремонту доріг. Не просто слів і відновлення тротуарів одного міста, а комплексний підхід до відновлення покриття, саме відновлення, а не ямкового ремонту, який в області стабільно повторюють щовесни, вкладаючи в ями все більше і більше коштів з бюджету. 

Читайте також:  Вадим Носа – "Слуга Народу" у 72-му окрузі впевнений, що можна бути успішними і на своїй землі

Він знає, аби жити якісно, потрібно робити не те, що побачать, а те, що логічно правильно – стартувати з фундаменту.  Саме такий підхід потрібен населеним пунктам округу. Тоді як діючі депутати дозволяють собі проводити поверхневі ремонти сумнівної якості за бюджетні кошти, він знає ціну праці та правильного алгоритму дій. На відміну від кабінетних чиновників, Сергій Грабар, який сам не один рік пропрацював на будівництві, – до ремонту зможе підійти професійно, бо сам робив таке своїми руками. Дорогу, яку потрібно відновити він бачить не, як звичайну рекламну площу, а як шлях, який треба ремонтувати на совість, щоб служив роками.

На відміну від багатьох інших кандидатів у окрузі, Грабар Сергій не зациклюватиметься на одному чи двох містах, а готовий братися за роботу комплексно. І лише простий чоловік не побоїться, засукавши рукава, взятися за усунення прогалин в роботі попередників. Сергій Грабар – приклад такого необхідного справжнього народовладдя – він не був у політиці до цього, незаплямований інтригами і домовленостями. Чистий, як політик, але досвідчений, як робітник і керівник – легко зможе конкурувати з багатьма кандидатами, чиї прізвища ми вже не перший рік побачимо у списках. 

НОСА ВАДИМ: Викладач-інтелігент з народу

Кандидат від партії «Слуга Народу» по 72 округу, рейтинг якого зростає чи не щодня. Цього мажоритарника добре знають в регіоні – він більше семи років працював викладачем у місцевому технікумі, саме такого кандидата підтримує молодь. Опонентом Вадима Носи може стати нардеп Василь Петьовка, який йде самовисуванцем і вже почав, так зване заохочення виборців подарунковими наборами для школярів. 

Найімовірніше, проголосують за кандидата від «Слуги Народу» і заробітчани. Бо сам Вадим Носа два роки працював закордоном через те, що викладацької зарплатні в Україні не вистачає навіть для найскромнішого життя родини. Він повернувся – з досвідом, амбіціями і серйозними планами та власним алгоритмом змін на краще. Бо не з чуток знає, на скільки важливо – мати можливість жити і заробляти достойно на рідній землі. 

Йому не треба купувати повагу в Закарпатті – вона вже є. Колишній викладач принциповий та безкомпромісний – а ще й з чітким курсом президента, який уже підтримав народ. 

Рейтинг кандидата настільки стрімко пішов угору, що примусив нервувати опонентів. Незручну нову кандидатуру вони хотіли прибрати вже звичними для них методами: Вадиму Носі посміли запропонувати кругленьку суму, аби той знявся з виборів, от тільки не на того напали, він жодного разу не брав хабарів і так званих «подяк», не повівся і тепер.

Із чітким і добре продуманим планом дій і змін – саме у Вадима Носи шанси в регіоні нині одні з найкращих.

ПЕКАРЬ ОЛЕКСАНДР: Амбітний, молодий, цілеспрямований 

Наймолодший кандидат від «Слуги народу» – йому всього 27. Балотується по 68-му округу з центром в Ужгороді, де конкурувати доведеться з «акулами» місцевої політики – братом мера Ужгорода, мільйонером Андрієм Андріївим та чинним нардепом, у минулому від БПП, Робертом Горватом. 

Пекарь - менеджер з управління об’єктами інфраструктури на ужгородському підприємстві «Гроклін-Карпати». Посада, як на вік, дуже відповідальна та багатопрофільна. Доказ організаторських здібностей та лідерських рис Олександра. Керувати роботою величезного департаменту фабрики з майже тисячним колективом, яка працює на європейські ринки, абикого не поставлять. 

«Мрію, щоб перспективи для молоді в Україні нарешті стали  приголомшливими», - так щиро пише сам кандидат про своє бачення важливих завдань. Каже, що хоче поставити «на ноги» програми молодіжного кредитування на бізнес та житло. Робити в Раді збирається не просто загальні речі «щоб все було добре», а має чітке бачення своїх завдань. І – хороші шанси на підтримку активних молодих людей, бо один з них. 

Конкуренти поки «накопати» на нього встигли лише неідеальне, складене нашвидкуруч, резюме з кількома граматичними помилками – його шерять по усіх сайтах та соцмережах. Такий собі компромат, правда? Це ще одне свідчення того, що інші кандидати вважають Пекаря серйозним конкурентом. Тому що незаангажований, незалежний та має недосяжний для решти рейтинг президентської партії.

Саме нові кандидати від партії «Слуга Народу» завойовують усе більше симпатій виборців, а, відповідно, і їхню підтримку. Вони не працюють «старими методами» одноразових виплат під вибори і роздачею гречки. Не піаряться роботами, проведеними за наші з вами гроші. Кандидати з народу, як ніхто знають, що потрібно простим людям – а це достойний рівень життя у рідній державі, можливість заробити без виїзду закордон і шанс подбати про своїх дітей і дати їм хорошу освіту тут, вдома.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0