Скандал у комітеті ВР: нові депутати почали із суперечок і демаршу

Політика  2 вересня 2019 року, 10:38 3695

У комітеті Верховної Ради з правової політики та правосуддя виникла суперечка щодо можливості початку другої сесії парламенту з 3 вересня, адже розглядати зміни до Конституції у другому читанні можна лише на наступній сесії після першого читання.

Деякі депутати на засіданні комітету в понеділок вранці говорили, що й засідання комітету тоді проводити не можна.

Голова комітету Ірина Венедиктова сказала: "Що стосується календаря планової роботи: ми з вами ще раз зустрінемося за планом у середу – до цього в нас засідання позапланове. У ніч на 29 серпня у нас було перше засідання комітету, сьогодні порядок денний визначений заявами народних депутатів – це не плановий збір.

Я почула тих депутатів, які відстоюють позицію, що неможливо повертатися до питання статті 80-ї – зняття недоторканності. Тому я розумію ваші мотиви для того, щоб ми сьогодні не працювали в межах процедурних дій".

Народний депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко перервав її: "Ви не маєте права коментувати дії народних депутів і говорити, хто що думає".

Читайте також:  Зеленський зірвався на депутатів та гупнув руками об стіл

Сергій Власенко та Руслан Князевич пропонували не проводити засідання комітету, а провести обговорення, але цю пропозицію підтримали 6 депутатів, а проти висловилися 14.

Власенко покинув засідання комітету зі словами: "Мій правовий досвід навчив мене, що не можна приймати участь у незаконних діях. Я вважаю ці дії незаконними, я не буду приймати участь сьогодні у засіданні комітету".

"Тебе позбавлять мандату", – сказав йому хтось із колег, але Власенко все ж пішов.

Руслан Князевич згодом заявив, що запропоновані "Слугою народу" законопроекти "міняють Конституційний лад".

Заступниця голови комітету Ольга Совгиря заперечила йому – а Княхзевич заявив: "Мене не треба повчати. Чим передбачена дискусія щодо цього питання?".

Князевич запропонував до розгляду питань, включених у порядок денний, звернутися до Венеційської комісії – але за висловилися 6 депутатів, а проти 15.

Пропозицію секретаря комітету Олега Макарова зняти з порядку денного комітету розгляд 80-ї статті Конституції теж не підтримали.

Джерело: УП
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0