Москаль зробив резонансну заяву: "Децентралізація призведе до зникнення Закарпатської області"

Політика  4 червня 2020 року, 09:18 3188

Про це колишній голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль заявив в ефірі одного з телеканалів. Він нагадав, що працюючи протягом кількох останніх років губернатором Луганської та Закарпатської областей, не сприймав реформу децентралізації.

«Ця реформа децентралізації призведе до руйнування області – не буде більше такої області, – зауважив він. – Зараз тільки виявилося, що з тринадцяти районів Закарпаття лишиться тільки п’ять, а планувалося лишити взагалі три. І ті громади, які так боролися (за визнання свого статусу), їх зараз загонять у ці нові районні ради».

Loading...

Читайте також:  Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Закарпатської області

За словами колишнього голови ОДА, згідно з планами уряду, також не лишиться й міст обласного підпорядкування. «Міст обласного підпорядкування не буде, – сказав він. – Наприклад, місто Мукачево, друге після Ужгорода, куди його загонять? Загонять в Мукачівську районну раду. Місто Хуст – в Хустську, місто Ужгород, обласний центр, нівелюється і йде до Ужгородського району».

Геннадій Москаль підкреслив, що він пояснював людям небезпеку так званої реформи децентралізації, «однак усі хотіли бути реформаторами». «Як я пішов – одразу ж зібрали обласну раду і радісно кроїли область, – зауважив він. – Але область для п’яти районів непотрібна!»

Також Геннадій Москаль обурився, що Рахівський район, що сусідствує з  Івано-Франківською областю, також припинить своє існування, «хоча це самобутній гуцульський район». «Нема його, все, в реформі він відсутній. Решту (області) передадуть до Львівської області», – підкреслив він (дані слова наведені на офіційному сайті Геннадія Москаля – ред.).

Читайте також:  Екс-очільник Закарпаття налякав українців під час ефіру

За словами політика, офіційний Київ вважає, що таким чином буде вирішена «проблема з угорцями», так званим «місцевим сепаратизмом» та з «не завжди люб’язними» до центральної влади обласною та районними радами». «Хотіли своїми руками знищити область – от вона і знищується!», – резюмував політик.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0