«Слуга Народу» підтримала найменш захищених українців

Політика  9 вересня 2020 року, 15:20 4892

Зростання пенсій, доплати людям з інвалідністю, оздоровлення дітей із сімей, що опинилися в скрутних умовах — в перший робочий тиждень нової сесії народні депутати потурбувалися про допомогу тим, хто її найбільше потребує.

1,7 млрд грн на пенсії

Завдяки підвищенню мінімальної зарплати Пенсійний фонд додатково отримає 1,7 млрд грн. Адже з 1 вересня мінімалка зросла на 277 грн — до 5 тис. грн.

За словами голови партії «Слуга Народу» Олександра Корнієнка, в бюджеті вдалося акумулювати додаткові кошти за рахунок різниці між закладеним у кошторис і реальним обмінним курсом гривні. Це дало змогу раніше підвищити мінімальну зарплату, хоча вона повинна була лишатися на рівні 4723 грн щонайменше до кінця року.

Loading...

Читайте також:  Молоді, зелені, амбітні: з’їзд «Слуги Народу» висунув кандидатів у мери

«Це не популізм — просто підняти й усе, незрозуміло, за рахунок яких джерел… Долар у бюджеті був закладений по одній сумі, півроку був по іншій, і тепер є додаткові гривні в бюджеті», — пояснив Корнієнко.

 

Олександр Корнієнко, голова партії Слуга Народу

Доплати для найстарших

Доплату вже отримують пенсіонери, старші 80 років. Точну суму наразі не називають, але орієнтовно доплата складе 500 грн. 

«Літні люди отримують меншу пенсію. Вони раніше вийшли на пенсію, тоді ставка була нижчою. Уряд пообіцяв, і я дуже сподіваюся, що це буде в бюджеті на наступний рік — додаткову доплату для тих, кому за 75 років», — розповіла заступниця голови парламентської фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук.

Євгенія Кравчук, заступниця голови фракції Слуга Народу

Так, навесні наступного року відбудеться перерахунок виплат для всіх пенсіонерів, тобто осучаснення пенсій. 

Трудові книжки онлайн

Упродовж 5 років Україна перейде на електронні трудові книжки. Про це йдеться в законопроєкті, вже ухваленому в першому читанні. П’ять років — це перехідний період, протягом якого паперові документи потрібно буде оцифрувати. За бажанням стару книжку можна буде залишити на руках. 

Читайте також:  Офіс партії "Рідне Закарпаття" запрацював у Мукачеві  

Гроші на догляд інвалідам з дитинства

Надбавки за догляд людям з інвалідністю з дитинства I групи зростуть удвічі. Народні депутати ухвалили законопроєкт, який підвищує такі надбавки з 75 до 150% прожиткового мінімуму. Також зросте підтримка інвалідів з дитинства  II та III груп, які потребують стороннього догляду — з 15 до 75%. 

Кошти для тих, хто економічно постраждав від коронавірусу

Додатково 322,5 млн грн на підтримку українців, які втратили роботу через коронавірус, виділять до кінця року. Відповідний законопроєкт ухвалили народні депутати. Гроші спрямують на навчання безробітних, адресну допомогу, допомогу на відкриття власної справи та компенсації роботодавцям.

Відпочинок для дітей

На оздоровлення дітей цьогоріч додатково спрямують 80 мільйонів гривень. Можливість поїхати на море або в Карпати матимуть майже 20 тисяч маленьких українців з сімей, які живуть у складних умовах. До того ж це дозволить підтримати вітчизняні заклади відпочинку, які цього року через пандемію коронавірусу втратили прибутки.

«Традиційно дитяче оздоровлення починається під час літнього сезону. Питання здоров’я дітей — одне з пріоритетних в області й місті. Попри економічну кризу, фінансова підтримка держави є важливою та суттєвою. У Закарпатті ще 10 років тому було багато денних таборів, проте на сьогодні залишились одиниці. Право на отримання путівки повинно бути насамперед у дітей з багатодітних і малозабезпечених дітей. Тому дуже важливим є питання фінансування оздоровчої кампанії із залученням місцевих бюджетів, спонсорів і батьківської оплати. Його потрібно порушувати на державному рівні», — зазначає Віктор Щадей, майбутній кандидат на посаду міського голови Ужгороду від партії «Слуга Народу».

Віктор Щадей, майбутній кандидат на посаду міського голови Ужгороду від партії Слуга Народу

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0