Цікавинки Закарпаття: як чоловік розвиває форелеве господарство
Розведення форелі — справа кропітка. Адже ця риба живе тільки в чистих водоймах, вона досить вибаглива.
Журналісти «М-студіо» показали сюжет про пана Івана, який близько року займається вирощуванням форелі. У його ставку вже понад двохсот рибин різного віку та розміру.
ВІДЕО ДНЯЗакарпатець полюбляє риболовлю — тому і почав займатися цією справою. Як йдеться в сюжеті, розведення форелі є прибутковою справою — форель вкрай затребувана.
Сьогодні ловля риби є одним з найпопулярніших і найдоступніших видів відпочинку в Закарпатті, який приносить задоволення не тільки професійним рибалкам, а й новачкам.
РекламаЯк чоловік розвиває своє господарство, дивіться на відео.
РекламаДовідково. У дикій природі на форель можна натрапити, в основному, у гірській місцевості, оскільки ця риба любить холодну, чисту й прозору воду. Не можна зловити форель у водоймі, температура води якої сягає понад 20°C.
Зверніть увагу, що є різниця між струмковою та райдужною фореллю. Саме останню здебільшого і вирощують у приватних господарствах.
Водночас струмкова форель — вид надзвичайно цінної риби з родини лососевих. Має ніжне, смачне, рожевого кольору м’ясо і високо ціниться як делікатесний продукт. Промислового значення вона не має через свою малу чисельність, тому на відтворення її запасів давно звернули увагу. В Україні пструга струмкового розводять у гірських річках Карпат, де створено понад 20 заводів відтворення запасів цієї цінної риби.
РекламаВарто пам’ятати, що в річках та ставках України водиться чимало видів риб, які занесені до Червоної Книги України. Ловля їх заборонена, і за кожний пійманий вид риби визначений штраф.