Як діє косметика anti-age?
Антивікова косметика розроблена для догляду за зрілою шкірою і допомагає відтермінувати прояв ознак старіння.
Вона розгладжує поверхневі та глибокі зморшки, запобігає появі нових заломів, повертає тонус, пружність, еластичність і забезпечує глибоке зволоження. Залежно від складу продукти anti-age задовольняють різні потреби зрілої шкіри та допомагають вирішити різні завдання. Розглянемо, які засоби використовувати в щоденній б’юті-рутині, щоб продовжити молодість.
ВІДЕО ДНЯЧому шкірі необхідна антивікова косметика
Біологічне старіння запускається вже з 20+ років. З цього віку сповільнюються обмінні процеси в організмі, скорочується синтез колагену, еластину та гіалуронової кислоти в шкірі. Однак перші вікові зміни стають помітними лише приблизно у 30–35 років.
Щоб зберегти молодість і красу шкіри надовго, використовувати косметику anti-age можна починати у віці 25–30 років. Якісне очищення, зволоження, живлення поряд зі здоровим способом життя допоможуть пригальмувати прояв перших ознак вікових змін.
РекламаВажливо: орієнтуйтеся не на фактичний вік, а на актуальний стан шкіри. Якщо в 30 років ваша шкіра пружна та свіжа, не варто зайвий раз навантажувати її потужними омолоджувальними засобами. І навпаки, якщо вже після 20 років на обличчі стали помітні перші зморшки, для підтримки молодості можна почати користуватися зволожувальним антивіковим кремом.
Що провокує старіння?
Зовнішні чинники. Опади, вітер, смог і загазоване повітря — можливі джерела вільних радикалів, що сприяють зниженню захисних функцій шкіри та пошкоджують ДНК клітин.
РекламаУльтрафіолет. Один із важливих чинників старіння шкіри — вплив UV-випромінювання, що негативно позначається на виробленні колагену й еластину. Вплив ультрафіолету запускає процеси фотостаріння. Основні ознаки: зниження рівня вологи в клітинах, утворення заломів зневоднення та зморщок, поява пігментації.
Неправильно підібраний догляд. Косметика, підібрана не за типом і потребами шкіри, може негативно вплинути на її зовнішній вигляд і посилити вираженість ознак старіння.
Шкідливі звички. Надмірне вживання спиртних напоїв і куріння також згубно позначаються на стані шкіри. Вона стає сухою, подразненою, втрачає пружність і сяяння.
РекламаНедостатньо або надмірно активний спосіб життя. Виснажливі тренування позбавляють організм (зокрема шкіру) необхідної йому вологи, а пасивний спосіб життя знижує тонус м’язів, що також позначається на обличчі.
Незбалансоване харчування. Красу та молодість шкіри необхідно підтримувати як зовні, так і зсередини. Нестача поживних речовин, вітамінів і мінералів у раціоні може стати причиною погіршення стану шкіри.
Як працюють омолоджувальні засоби
Залежно від складу та концентрації компонентів антивікова косметика для обличчя виконує різні функції:
- сприяє оновленню клітин і робить вікові ознаки менш помітними;
- відновлює гідроліпідний бар’єр шкіри, запобігає зневодненню;
- забезпечує інтенсивне зволоження, пом’якшує та живить шкіру;
- має антиоксидантну дію і допомагає протистояти окислювальному стресу;
- підвищує опірність шкіри зовнішнім чинникам, зокрема захищає від впливу ультрафіолету, сповільнюючи процеси фотостаріння;
- підвищує щільність, еластичність і пружність шкіри;
- створює ліфтинг-ефект, допомагає зробити контури обличчя чіткішими;
- вирівнює тон і рельєф шкіри, зменшує пігментацію і розгладжує навіть глибокі зморшки;
- повертає шкірі природне сяяння.
Які компоненти містить косметика anti-age
Досягти бажаного результату від застосування омолоджувального догляду дає змогу грамотно підібрана комбінація компонентів. Наведемо список антивікових активів:
Реклама- гіалуронова кислота допомагає захистити шкіру від сухості, запобігаючи втраті вологи;
- кислоти AHA та BHA прискорюють оновлення рогового шару, вирівнюють тон і рельєф шкіри;
- пептиди сприяють відновленню, допомагають прискорити синтез колагену та скорегувати видимі ознаки старіння — зморшки, зниження тургору;
- ліпіди зміцнюють захисний бар’єр шкіри та запобігають зневодненню;
- антиоксиданти (вітаміни C і E, ресвератрол та ін.) захищають від впливу вільних радикалів, сприяють регенерації клітин, допомагають поліпшити якість шкіри;
- кофеїн надає гарну тонізувальну дію;
- ретинол (вітамін А) прискорює оновлення клітин, стимулює вироблення колагену й еластину, має антиоксидантні властивості;
- проксилан сприяє ущільненню шкіри й підвищує пружність, прискорює процеси відновлення;
- натуральні рослинні олії зволожують, живлять і пом’якшують шкіру;
- сонцезахисні фільтри (у складі денних кремів) захищають шкіру від впливу UVA- і UVB-променів;
- мадекасосид сприяє відновленню міжклітинного матриксу шкіри й підвищує пружність.
Як правильно обрати антивікову косметику?
Основні критерії вибору будь-якого антивікового засобу — ваш біологічний і хронологічний вік, тип старіння (локалізація і глибина зморщок), тип шкіри.
Базовий антивіковий догляд ділиться на денний і вечірній. Для ранкового ритуалу підійдуть засоби, що сприяють зволоженню, відновленню та зміцненню захисних функцій шкіри. Вечірній догляд має бути спрямований на живлення та відновлення. Саме уві сні запускаються процеси відновлення шкіри, які можуть поліпшити та прискорити активи зі складу вечірнього крему й сироватки.
Не забувайте про щоденний захист шкіри від ультрафіолету. Перед виходом на вулицю наносьте на обличчя сонцезахисний засіб. Це допоможе протистояти фотостарінню та появі пігментних плям.