Чи можна багато їсти черешні: кому варто обмежити їх споживання
Очевидно, черешню полюбляють як дорослі, так і діти. Вона є дуже корисною, адже містить велику кількість вітамінів. Але є і деякі протипоказання, про які розповідаємо далі.
Чи можна їсти черешні багато? Мається на увазі не буквально об’єм споживання, а тривалість. Тобто, що буде, якщо її їсти кожного дня і впродовж усього сезону?
Розпочнемо з її корисних властивостей. Черешня — багата на вітаміни та поживні речовини. Вона містить вітаміни групи B, А, Е, РР, а також багато корисних елементів, які позитивно впливають на здоров’я. Половина кілограма черешні забезпечує добову норму вітаміну С.
Завдяки великому вмісту натурального цукру, черешня є чудовим джерелом енергії, що підбадьорює і покращує настрій. Вона також містить мелатонін, який регулює сон, тому регулярне споживання черешні може допомогти боротися з безсонням.
Черешня підтримує та покращує зір завдяки високому вмісту бета-каротину, якого в ній у 20 разів більше, ніж у чорниці та полуниці. Вона багата на антиоксиданти, включаючи кверцетин та антоціани, що робить її ефективним засобом профілактики раку.
Але є моменти, коли їсти черешню багато не можна. Наприклад, алергікам слід уникати яскраво забарвленої ягоди. Черешню не рекомендується вживати людям з гастритом, з підвищеною кислотністю шлункового соку та при цукровому діабеті. Вона також не підходить у разі порушення прохідності кишківника. Надмірне споживання черешні може призвести до здуття живота, газоутворення і діареї. Маленьким дітям потрібно давати черешню з обережністю, оскільки незрілість ферментативної функції підшлункової залози може викликати висипання.
Раніше видання розповідало, як зварити варення з черешні.