Топ 5 книг за квітень: що зараз читають українці
Київська книгарня опублікувала список книг, які найчастіше обирали минулого місяця.
У своєму TikTok книгарня «Сенс» поділилася, що читали українці протягом квітня. Можливо, серед цих книг ви зможете знайти щось цікаве для себе. Цікаво зауважити, що майже усі вони — від українських авторів.
«Коротка історія мізогінії. Найдавніше упередження у світі», Джек Голланд
Це надзвичайно відкрите дослідження стародавньої, широко поширеної, тривалої і абсолютно несправедливої нерівності, яку пережила половина світового населення лише через свою стать — народитися жінкою, а не чоловіком.
Автор зосереджується на міфах, релігії, полюванні на відьом, сексуальній теорії, нацизмі, кампаніях проти абортів, а також на сучасному світі, де жінки все більше внаслідок радикалізації релігійних поглядів, голоду, війни та хвороб зазнають надзвичайно високого ризику.
«Так ніхто не кохав. Антологія української поезії про кохання»
У цю антологію української поезії про кохання увійшли вірші, які були написані протягом майже двох останніх століть — від Шевченка до Любки.
«Збірка поезії „Так ніхто не кохав“ — це щось неймовірне! Скільки праці вкладено в це видання, адже в ньому продумано все до найменших дрібниць: і обкладинка, і переліків авторів, і самі вірші! Хто ще не придбав цю книгу — обов’язково зробіть це, адже коли починаєш гортати її, забуваєш про все. Дякую!!!» — ділиться відгуком одна із читачок.
«Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією», Володимир Станчишин
Книга психолога-психотерапевта Володимира Станчишина «Стіни в моїй голові», яку активно читають українці, розглядає теми тривожності, депресії, соціальних фобій та інших психічних розладів, які впливають на звичайний спосіб життя людини в суспільстві.
Книга не обіцяє вилікувати від цих станів, але допомагає зрозуміти, що можливо жити з ними. Автор стверджує, що всі ми можемо відчувати тривогу, і це є нормальним. Головне — розуміти, що тривога супроводжує нас протягом усього життя і відіграє важливу роль у нашому існуванні.
«Я бачу вас цікавить пітьма», Ілларіон Павлюк
Книга є досить популрним вибором серед українців. У ній ідеться про київського кримінального психолога Андрія Гайстера, якого відправляють у віддалене селище Буськів Сад як консультанта. Там, в зимову ніч, зникла маленька дівчинка.
Але це не єдиний проблемний випадок: у селищі діє Звір — серійний маніяк, убивства якого місцеві мешканці намагаються ігнорувати. У цьому проклятому місці, де всі живуть життям, яким вони ненавидять, розслідування постійно тупикове. Андрій впевнений, що загублена дівчинка все ще жива, і він знайде її. Але нікому, окрім нього, це не цікаво.
«Триста поезій», Ліна Костенко
Незмінною класикою, яку читають українці, є легендарна поетеса Ліна Костенко. У її збірці — найвідоміші її вірші з різних періодів творчості — від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності.
«„Триста поезій“ — те видання, за яким я полювала довго, і нарешті маю змогу насолоджуватися геніальною поезією! Ліна Костенко неймовірна жінка і поет, який нині, на мою думку, не має рівних», — це лише один із відгуків читачів на книгу.
Раніше розповідалось, чому сучасне покоління частіше відвідує бібліотеки та читає.