В Ужгороді відбудеться «Книга-фест — 2024»
18 жовтня в обласному центрі Закарпаття відбудеться головна літературна подія року. «Книга-фест — 2024» пройде в артгалереї «Ужгород».
Цієї п’ятниці з 10:00 до 18:00 на мешканців та гостей краю чекатиме насичена програма — книжкова виставка, спілкування з письменниками та видавцями, конкурс на найкращий друкований продукт, мистецькі виступи та багато іншого. Детально про традиції та новинки заходу сьогодні розповіли на брифінгу. Офіційне відкриття «Книга-фесту — 2024» о 10:00, а вхід для всіх охочих вільний протягом дня.
Заступниця начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОВА Марина Чепа-Марковці відзначила, що свою участь у тринадцятому фестивалі-ярмарку вже підтвердили 9 видавництв, одне з яких — з-поза меж області.
«Такий захід на Закарпатті ми проводимо щорічно. „Книга-фест“ не має прив’язки до якоїсь дати чи події, але зараз він як ніколи на часі. Наша реальність свідчить про те, що за пам’ять і серця людей треба боротися, насамперед важливо це робити за допомогою українського друкованого слова. Тож у непростий час війни ми організовуємо таку важливу культурно-мистецьку подію, котра об’єднає авторів, видавців і читачів краю», — підкреслила Марина Чепа-Марковці.
За її словами, на фестивалі будуть представлені різножанрові твори як для дорослих, так і для найменших читачів. Під час заходу можна буде придбати книги від видавництв з автографами авторів. Крім того, гості матимуть нагоду долучитися до благодійної ініціативи — збору коштів для придбання FPV-дрона для наших захисників.
Цього року захід матиме чимало новинок. Зокрема, зміниться час проведення традиційного конкурсу «Мистецтво книги». Переможців у 13 номінаціях журі обиратиме протягом тижня після «Книга-фесту — 2024». Також на фестивалі вперше разом з творами професійних письменників презентують дебютну збірку закарпатського воїна, котрий з 2014 року захищає нашу країну на фронті.
«Євген Грін — унікальний автор, адже творить там, де, здається, неможливо перейматися мистецтвом. Рукопис поезії та прози, народженої в окопах та бліндажах, уродженець села Тросник, що на Виноградівщині, видав власним коштом. Свою першу книгу про війну по гарячих слідах „Народжені волею“ захисник присвятив побратимам — живим та полеглим», — наголосив заступник голови обласної організації Національної спілки письменників України, завідувач філіалу художнього музею ім. Й. Бокшая «Народний літературний музей Закарпаття» Василь Густі.