Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Культура
  • Закарпаття та Кошицький край представлять спільну культурну спадщину інноваційним методом

Закарпаття та Кошицький край представлять спільну культурну спадщину інноваційним методом

В Управлінні культури Закарпатської обласної державної адміністрації відбулася робоча зустріч партнерів міжнародного проекту "Подорожуючі ляльки",  учасниками якого стануть прикордонні регіони України та Словаччини  (Закарпатська область та Кошицький самоврядний край).  Зокрема, участь в обговоренні майбутньої співпраці взяли начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій  Глеба, заступник начальника управління культури Іван Канюка, директор Закарпатського академічного обласного театру ляльок Мирослав Петій і представник Асоціації студентів-економістів Закарпаття Олеся Носенко, словацькі гості – завідувач відділу культури та туризму Кошицького уряду Яна Ковачова, представник Агенції підтримки регіонального розвитку Кошицького краю Йожеф Шулак і директор Кошицького театру ляльок Павол Грегорчак. 

Проект спрямований на покращення обміну інформацією і як наслідок - поглиблення добросусідських взаємин між прикордонними регіонами України та Словаччини. Йдеться про представлення спільної культурної спадщини інноваційним методом, розрахованим, першочергово, на дітей. А саме: передбачено підготовку театральної постановки на основі 10 казок (по 5 від кожної сторони), що буде презентована двома мовами та по обидва боки кордону. В пріоритеті – казки, які знайомлять із місцевими пам’ятками та постатями, історією і легендами, адже так проект матиме не лише просвітницько-розважальний, але й туристичний успіх, – зазначається у повідомленні Управління культури Закарпатської ОДА.

Окрім того, не менш важлива частина проекту – підготовка телевізійної версії спільного українсько-словацького творіння, що в подальшому буде презентована як на місцевих, так і на центральних телеканалах обох країн. 

Проект реалізовуватиметься з 1 вересня 2015 року до 30 квітня 2017 року за часткового сприяння міжнародної програми прикордонної співпраці Норвезького фінансового механізму.