Тіберій Сільваші: "Привіт рідному Мукачеву"
Рівно місяць, з 17 листопада до 17 грудня, в ужгородському арт-центрі ILKO Gallery триватиме виставка, присвячена українському художнику Тіберію Сільваші, який працює у напрямку нового абстрактного мистецтва.
Про це йдеться у повідомленні спільноти "ILKO Gallery" в соцмережі Фейсбук.
Автор народився у місті Мукачево, живе та працює у Києві. Це вперше, коли на Закарпатті представлять роботи Сільваші у форматі цілісного проекту.
Напередодні події видавництво Артбук підготувало книжку «Тіберій Сільваші. Реальність», презентація якої відбулась 18 листопада. Виставка в Ужгороді – проект першої співпраці арт-центру "Я Галерея" та "ILKO Gallery". Говорячи про ідею та структуру експозиції, куратор Павло Гудімов акцентує на основних її особливостях:
«Коли я розмірковував над тим, як показати Тіберія Сільваші у рідному для нього Закарпатті, я розумів, що формат традиційної виставки картин не підходить. Так багато потрібно сказати про художника, який став одним із законодавців нефігуративної традиції українського сучасного мистецтва. Працюючи два роки над книгою «Реальність», я постарався змістити акценти на філософію його просторових проектів і розгорнену біографію художника. Тому відповіддю і підказкою для формату виставки є книга, яку ми переносимо у простір ILKO Gallery.
Коли ми показуємо історію життя художника, ми демонструємо декілька творів з його ранніх періодів творчості. Просторові проекти ми представляємо у форматі фотодокументації, описових текстів-анотацій та декількох творів-артефактів. А особливо великий об’єм виставки ми наповнюємо свіжими роботами Сільваші з циклу «Монохроми», де художник «вирощує живопис». Така трилогія покликана розкрити як особистість, так і творчість для ширшої аудиторії та повернути Сільваші на рідне Закарпаття».
Про власне мистецтво сам Тіберій Сільваші каже: «Живопис закінчено в перший день і не закінчено ніколи. Тому що він постійно розвивається, виростає з себе. Будь-який елемент, який додано в його площину, повністю змінює весь його контекст та зміст».