Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Закарпаття привезли "Восьме чудо світу"

В Ужгороді у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрили виставку унікальних мікромініатюр "Восьме чудо світу".

 В Ужгороді у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрили виставку унікальних мікромініатюр "Восьме чудо світу".

Серед експонатів – найменший у світі портрет Мони Лізи, яку український скульптор-мікромініатюрист Володимир Казарян малював олійними фарбами на зрізі рисового зерна пензлем з 1/100 частини волосся.

Загалом до Ужгорода привезли кілька десятків робіт, які можна розгледіти лише через потужну лінзу. Так, серед експонатів виставки портрети, зображені на рисових зернах, скульптури, встановлені на кінчику людської волосини або маковому зерняткові.

Скульптор зміг розмістити у вушкові голки караван верблюдів та трьох слонів, а на кристалі цукру – коня. А ще серед робіт є букет троянд, де пелюстки зроблені з риб′ячої луски, а стебла – з людського волосся.

На виставці є кілька робіт, виконаних у стилі мікромережива. Це мікроскопічні серветки, сферично вишиті із 1/100 частки волосся, яке попередньо пофарбували срібною фарбою.

За словами Володимира Казаряна, він працює з інструментами, які виготовляє самостійно, й це досить копітка точна робота. Перед початком виготовлення мікромініатюри скульптор кілька днів голодує, а працює між ударами серця, адже мінімальна мікровібрація може зіпсувати роботу.

За 40 років творчості Володимир Казарян створив близько 600 мікромініатюр. Його роботи, зокрема виставка "Восьме чудо світу", експонувалися в Єгипті, Прибалтиці, Чехії, США та багатьох містах України. Окрім створення мікромініатюр, автор пише вірші, видає власні книги, займається музикою.