Де знайти тепер роботу та яку зарплату пропонують
Під час війни чимало людей втратили роботу: когось звільнили, у когось були зруйновані кар’єрні плани, хтось був змушений змінювати сферу діяльності. Розповідаємо, які тепер є вакансії на ринку праці та яку зарплату пропонують.
Розпочнемо з того, що знайти роботу можна кількома способами. І один з найпростіших та дієвих — це звернутись до служби зайнятості.
За сприянням у працевлаштуванні у службу зайнятості можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які мають намір змінити професію чи місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом або у вільний від навчання час.
Які вакансії пропонує центр зайнятості
Серед актуальних вакансій, що є у базі Закарпатської обласної служби зайнятості, на сьогодні найбільш затребуваними є водії, швачки, поштові працівники, кухарі та медичні працівники.
Кого зараз шукають та які зарплату пропонують:
- водіїв автотранспортних засобів — 33 вакансії (тут і далі в дужках — середній розмір заробітної плати: 9788 грн);
- швачок — 31 вакансія (10 173 грн);
- начальників відділу поштового зв’язку — 26 вакансій (9443 грн);
- кухарів — 22 вакансії (11 412 грн);
- сестер медичних (братів медичних) — 18 вакансій (10 962 грн);
- бухгалтерів — 17 вакансій (11 648 грн);
- прибиральників службових приміщень — 17 вакансій (8676 грн);
- підсобних робітників — 17 вакансій (9147 грн);
- робітників на лісокультурних (лісогосподарських) роботах — 15 вакансій (8000 грн);
- продавців-консультантів — 14 вакансій (11 757 грн).
«Кожному, хто бажає знайти роботу, радимо звернутися до найближчого центру зайнятості області, де допоможуть з працевлаштуванням», — йдеться у повідомленні.
Що пропонують сайти з пошуку роботи
Наразі найбільше вакансій в Закарпатській області у сфері обслуговування. Також кілька сотень вакансій є у роздрібній торгівлі, а також готельно-ресторанному бізнесі.
Наприклад, наразі чимало пропозицій роботи офіціантом чи барменом. В обох випадках зарплата складає орієнтовно від 20 000 гривень і не має верхньої межі. Це пояснюється тим, що вона складається з фіксованої ставки (в межах 8-10 тисяч гривень), решта — це чайові, які може заробити працівник. Схожа ситуація з кухарями, але з чіткішою градацією зарплат — від 20 000 до 40 000 гривень, залежно від кількості змін та навичок.
У сегменті роздрібної торгівлі найбільше пропозицій роботи у магазинах непродовольчих товарів. Наразі сотні торгових точок шукають продавців-консультантів. Середня зарплата коливається в межах від 12 до 15 тисяч гривень.
Якщо брати робітничі професії, то шукають здебільшого операторів на виробничі лінії (зарплата від 15 000 до 22 000 гривень на місяць) або контролерів якості (14 000-18 000 гривень).
Щодо водіїв, то наразі шукають водіїв-експедиторів, екскаваторників та водіїв таксі. В усіх трьох випадках пропонують середню зарплату від 20 000 до 30 000 тисяч гривень.
За останній період помітно поменшало пропозицій водіїв-міжнародників, в яких зарплати найвищі у сфері перевезень.
Яка ситуація з держслужбою
У 2024 році в Україні в держорганах та в органах місцевого самоврядування катастрофічно не вистачає працівників. Під час воєнного стану ситуація щомісяця погіршується.
Про це повідомила очільниця Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина.
За словами голови профільного агентства, на держслужбі бракує спеціалістів.
«Нам катастрофічно бракує фахівців. Наразі ця проблема спостерігається у державних органах і в органах місцевого самоврядування», — йдеться у повідомленні.
З огляду на це, з-поміж ключових пріоритетів роботи Нацагентства, залишається реформа системи оплати праці держслужбовців. Головна мета — продовжити залучення кваліфікованих кадрів та утримання шляхом конкурентної заробітної плати.
До речі, у 2024 році влада змінила правила в оплаті праці для держслужбовців, обмеживши премії. Йдеться про постанову № 1409, що передбачає такі частки зарплати:
- 70% — посадовий оклад;
- 30% — премія.
Раніше видання розповідало, якою буде пенсія в майбутньому, якщо зараз зарплата складає 15 тисяч гривень.
Цей матеріал підготовлено за ініціативи Національної спілки журналістів України в межах Проєкту UkrainianMediaFund з підтримки незалежних місцевих медіа в Україні за сприяння The German Marshall Fund of the United States.