Відповідаємо на 3 найпопулярніші питання про субсидію-2025 на тверде паливо
Чимала кількість дворогосподарств, особливо у сільській місцевості, опалюють дровами або вугіллям.
Для людей, які опалюють житло виключно твердим паливом (без використання централізованого опалення, природного газу чи електроенергії), законодавством передбачено можливість отримання субсидії на придбання твердого та рідкого пічного палива.
Ми зібрали відповіді на найпоширеніші запитання щодо цієї виплати.
Чи потрібна довідка про пічне опалення для отримання субсидії?
Ні, довідка про наявність пічного опалення не потрібна. Інформація про опалення вказується у декларації про доходи та витрати, яку подає заявник. Якщо заява подається в межах експериментального проєкту, ці дані зазначаються у спрощеній формі заяви.
Чи потрібно повторно звертатися за субсидією у 2025 році, якщо її було отримано у 2024 році?
Так, субсидія на тверде паливо призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням. Якщо у жовтні 2024 року субсидію було надано, її дія завершиться до кінця року. Для отримання виплат у 2025 році потрібно подати нову заяву та декларацію до органу Пенсійного фонду України.
Як здійснюється розрахунок субсидії на тверде паливо?
Розмір субсидії визначається індивідуально для кожного домогосподарства. Він обчислюється як різниця між вартістю палива (з урахуванням встановлених норм і граничної ціни) та обов’язковою часткою витрат домогосподарства, яка залежить від його доходів.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 356 від 23.04.2012, мінімальна річна норма твердого палива становить 2 тонни на домогосподарство. У 2025 році гранична ціна однієї тонни палива визначена на рівні 4 187,97 грн.
Раніше видання інформувало, яку допомогу можна отримати, щоб пройти опалювальний період.