Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 313 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 400+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 000+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 000+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Україні не продовжили обмеження, яке діяло до вчора

Фото: Depositphotos

Національний банк України вирішив не продовжувати дію ліміту в 150 000 грн на місяць для вихідних переказів між фізичними особами (P2P, C2C) з рахунків одного банку на рахунки інших банків.

Запроваджені раніше обмеження сприяли створенню комплексних рішень для мінімізації використання платіжної інфраструктури в незаконних схемах. Це стало можливим завдяки змінам у законодавстві та саморегулюванню ринку, зокрема підписанню відповідного Меморандуму.

Про це повідомила пресслужба Нацбанку.

Читайте також:
В Україні діятимуть нові правила оплати лікарняних: що змінять з 4 квітня

За час дії цих обмежень були реалізовані такі заходи:

  • набрав чинності Закон України від 08.10.2024 № 3994-IX, який передбачає підвищення штрафів за порушення норм платіжного законодавства,
  • за ініціативи банківських асоціацій було розроблено та підписано Меморандум про забезпечення прозорості ринку платіжних послуг. До нього приєдналася більшість банків, що працюють із роздрібними клієнтами, а також постачальники платіжних послуг із відповідними ліцензіями,
  • банки та небанківські фінансові установи вдосконалюють механізми моніторингу платіжних операцій згідно з рекомендаціями НБУ,
  • правоохоронні органи активно виявляють і припиняють шахрайські схеми. Зокрема, Бюро економічної безпеки нещодавно викрило мережу, що включала понад чотири тисячі осіб-дропів.

Торік спостерігався різкий сплеск обсягу переказів між рахунками фізичних осіб, але після запровадження регуляторних заходів, інформаційної кампанії НБУ та підписання Меморандуму цей показник суттєво знизився. Також припинилося стрімке зростання кількості відкритих платіжних карток, яке фіксувалося у вересні-жовтні минулого року.

Нагадаємо, у грудні 2024 року українські банки за підтримки банківських асоціацій підписали Меморандум про забезпечення прозорості ринку платіжних послуг. Його учасники зобов’язуються здійснювати перекази з урахуванням ризик-орієнтованого підходу. Ліміти не застосовуються до операцій клієнтів із підтвердженими джерелами доходу, зокрема зарплатних клієнтів та волонтерів, які пройшли ідентифікацію відповідно до вимог НБУ.

Водночас для клієнтів без підтвердженого доходу встановлюються обмеження, що поширюються також на перекази за реквізитами IBAN.