Як почистити срібло в домашніх умовах: найкращі поради
Почистити потемніле срібло в домашніх умовах можна кількома способами. У нашій статті ми розповімо про найпопулярніші з них.
Будь-які срібні вироби з часом мають здатність втрачати свій блиск. Потемнішати можуть не лише срібні ювелірні вироби, й предмети побуту. Звичайно ж, постає питання: як почистити срібло в домашніх умовах?
Найперше розповімо про причини потемніння срібла. Їх може бути кілька: тривалий контакт зі шкірою, підвищена вологість, контакт із миючими засобами. Звичайно ж, головна причина потемніння срібних ювелірних виробів – це контакт із потом. Навіть абсолютно новий виріб може стати чорнішим вже після кількох його одягань. Пояснюється це простою хімією. Срібло вступає в реакцію із сіркою та утворює сульфід срібла, який надає виробу темний відтінок.
Кілька способів почистити срібло
Відновити блиск можна за допомогою нашатирного спирту. Для цього потрібно взяти вовняну тканину, змочити її шматок спиртом і протерти срібний виріб. Або ж налити нашатирку в тару, помістити виріб і закрити кришкою. Далі інтенсивними круговими рухами крутити ємність протягом деякого часу.
Якщо ваш виріб об’ємний та занадто брудний, тоді варто скористатись іншим способом. У склянку води додайте чайну ложку нашатирки, 3 краплі перекису водню та трохи рідкого мила. Річ зі срібла потрібно занурити у цей розчин на 15-20 хвилин. Далі дістати і протерти серветкою.
Невеликі срібні вироби можна також відмити за допомогою звичайної зубної пасти. Все аналогічно до того, як ви чистите зуби: видавіть трохи пасти на щітку, змочіть водою і протирайте виріб.
Повернути сріблу блиск допоможе також кухонна сіль. Для цього в склянку води насипте 1 чайну ложку солі. Опустіть виріб на деякий час, а згодом перелийте у підходящу посудину і прокип’ятіть.
Почистити срібло в домашніх умовах також допоможе оцет. Звичайний дев’ятивідсотковий інгредієнт трохи нагрійте та покладіть у нього срібло на 2 хвилини. Далі потрібно дістати виріб і протерти серветкою.
Який із перелічених способів очистки є найкращий? Скоріш за все – це очистка нашатирним спиртом. Розчин може проникнути у важкодоступні місця і видалити практично весь бруд. Але цей метод має один недолік – їдкий запах. Тому варто запастись тарою із кришкою, щоб прикрити рідину.