Віряни відзначають Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Щороку 27 вересня віряни відзначають Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це велике двунадесяте церковне свято. У народі його ще називають Хрестовоздвиженням або Здвигами.

Православні віруючі відзначають цей день, посилаючись на події, які відбулися в 326 році. Саме тоді цариця Олена, яка вирушила на пошуки християнських святинь, знайшла Хрест, на якому був розп’ятий Ісус, і його труну, тобто, печеру, де він був похований, а потім воскрес.

Читайте також:  Свята у жовтні 2022 року: коли Покрова та чи буде цей день вихідним

Макарій – Єрусалимський Патріарх – спорудив хрест, щоб всі бажаючі могли побачити святиню і доторкнутися до неї. Імператор Костянтин – син цариці Олени – побудував храм Гробу Господнього (Вознесіння Христового). Освятили храм 13 вересня, а 14 (27 – за новим стилем) заснували свято Воздвиження Господнього. Саме тому щорічно свято Воздвиження Хреста Господнього відзначають 27 вересня.

Віряни на Воздвиження Хреста Господнього дякують Богові за спасіння і просять, щоб він подарував їм благополуччя, щастя і здоров’я. Серед наших предків існувало твердження, що животворний хрест допомагає захистити все живе на землі від темних сил. Тому цього дня традиційно освячували невеликі саморобні хрестики. Потім їх клали в хліві, в хаті, в коморі і взагалі в усіх затишних кутках на подвір’ї.

Також 27 вересня намагаються дотримуватися сурового посту. Не дозволяється їсти м’ясних, молочних продуктів.

Джерело: PMG.ua