Кілька сіл Закарпаття потерпають від нашестя вовків
У трьох закарпатських селах люди змушені ховатися в хатах через велику кількість хижаків. Ті приходять цілими зграями посеред ночі і навіть полюють на собак.
В селі Зарічово власники знайшли пошматованим свого собаку «Баклажана». Жодних звуків господарі не чули.
«Я коли пішла туди, то був шок… реальний шок», — каже Ганна Топольницька.
Вбила вовча зграя і 4-річного» Рекса». Його господар В’ячеслав Кость каже, що з його 50-кілограмової собаки залишилася лише кістка.
Вовки почали буквально атакувати Зарічово та ще два сусідні села, кажуть жителі. Впродовж двох останніх місяців лише на одній вулиці зникли або знайдені вбитими з десяток псів.
«Пустили пса гуляти, а він не повернувся. Чекали добу, другу, третю… нема. Через два тижні мені сестра каже — і нашого пса не стало», — каже Ганна Станко.
До війни, кажуть мисливці, тут бачили лише двох вовків, до людей ті з лісу ніколи не спускалися. Та за два роки, відколи діє заборона на полювання, популяція хижаків збільшилася в рази.
«У нас минулого тижня проходила таксація звірів. Тобто ми у своїх угіддях проводили облік. У загальному наші єгері, мисливці нарахували 13 вовків», — каже голова Організації мисливців і рибалок Юрій Качур.
На приріст поголів’я хижаків впливає тепла зима. А через заборону полювання вовки припинили ховатися від людей. Тож на полювання виходять без остраху.
«У нас тут можна ввечері побачити і кабанів на дорозі, і оленів, і косуль, лисиць багато, зайці, фазани. Всього стало більше. І це перша причина, чому звір приходить і полює», — каже Юрій Качур.
Вовки з’явилися нещодавно, а от інфікованих сказом лисиць тут давно багато. Торік були й випадки африканської чуми серед диких свиней.
«Ми написали лист на область, щоб можна було відстрілювати. Ситуація нестандартна, люди бояться виходити на вулицю», — каже депутат Перечинської міської ради Ярослав Ситар.
Утім, за словами мисливців, навіть якщо надійде одноразовий дозвіл на відстріл, ситуацію він не змінить. За два роки війни кількість диких звірів у лісах України катастрофічно зросла. Вони не лише нападають на людей, а й переносять низку інфекційних хвороб.
Раніше біля одного із сіл на Закарпатті сфотографували вовчу зграю.