6 січня велике свято — частина вірян відзначає Святвечір
6 січня віряни, які дотримуються старого церковного календаря, будуть відзначати Святий вечір 2025.
Це останній день Різдвяного посту, після якого віряни будуть святкувати Різдво Христове. Зранку 6 січня українці заносять у помешкання дідух — один із символів Різдва. Ставлять його біля ікон.
Впродовж дня господині готують 12 пісних страв, а ввечері, коли на небі з’явиться перша зірка, накривають стіл і починають трапезу. До речі, впродовж дня не можна нічого їсти.
Стіл на Святий вечір об’єднує родину, адже збираються всі члени сім’ї — від великих до малих. Запалюють свічку, моляться, їдять пісні страви та радіють народженню Ісуса. Зазвичай, на стіл ставлять одну зайву тарілку — для родичів, які відійшли у вічність.
Після вечірньої трапези українці надсилають одне одному привітання зі Святвечором. Це можуть бути віршики, картинки на Святвечір чи прозові привітання. А вже наступного дня, а в деяких областях навіть 6 січня, українці ходять від хати до хати і колядують, прославляючи народження Ісуса Христа. Одними із найпоширеніших колядок є «Небо і земля», «Бог предвічний», «Нова радість стала», «Хай Ісус, мале дитя».
До речі, раніше ми писали про те, як правильно вітатися на Різдво.