Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатець та британець мають намір перетнути Атлантичний океан на човні, який має назву закарпатського міста

Закарпатець та британець мають намір перетнути Атлантичний океан на човні, який має назву закарпатського міста

На 1 березня з острову Гранд Канарія (порт Моган) намічений старт екіпажу-двійки океанської веслового човна «Севлюш». В екіпажі два весляра - британець Саймон Чок (Simon Chalk) і нині мешканець...

На 1 березня з острову Гранд Канарія (порт Моган) намічений старт екіпажу-двійки океанської веслового човна «Севлюш». В екіпажі два весляра - британець Саймон Чок (Simon Chalk) і нині мешканець Красноярську, уродженець Закарпаття з Виноградівщини Семен Деяк.

Екіпаж розраховує перетнути Атлантичний океан за 45 діб і фінішувати на острові Барбадос. Протяжність маршруту складе 2800 морських миль.

Човен Севлюш - 27 футовий болід, обладнаний двома каютами: носовою та кормовою, має два гребних місця і все необхідне спорядження для автономного походу в умовах відкритого океану.

Севлюш - стара назва міста Виноградова Закарпатської області. Саме тут Семен Деяк провів своє дитинство і юність.

Ідея здійнити такий перехід через океан на весловому човні народилася у Семена в грудні 2013 в Чилі, в порту Кон Кон, куди він прибув щоб бути присутнім на старті тихоокеанського переходу Федора Конюхова на весловому човні Тургояк.

Плани щодо перетину океану прокоментував Семен Деяк: «Ми не збираємося ставити рекордів - наше завдання пройти максимально швидко, виходячи з наших можливостей і погодних умов. Мій найбільший досвід знаходження в океані - це майже 30 днів переходу на яхті з Нової Зеландії на Фолклендські острови через мис Горн. Але одна справа яхта і зовсім інша справа 8-ми метрова весловий човен, що має висоту борту 30 сантиметрів».