Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Стратегію розвитку Закарпаття розроблятимуть на основі досвіду ЄС та із врахуванням місцевої специфіки

Стратегію розвитку Закарпаття розроблятимуть на основі досвіду ЄС та із врахуванням місцевої специфіки

Відкриваючи засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку регіону, голова облдержадміністрації Василь Губаль наголосив, що в процес розробки цього важливого для краю документу при потребі...

Відкриваючи засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку регіону, голова облдержадміністрації Василь Губаль наголосив, що в процес розробки цього важливого для краю документу при потребі варто залучати якнайширше коло.

Але передовсім керівник області зазначив: "Цю стратегію мають розробляти закарпатці – люди, які знають край, живуть ним і розуміють, чого він потребує та в якому напрямку варто рухатися в його розвитку. У нас є фахівці, науковці, університети, громадськість і місцеве самоврядування – усі ці люди можуть наповнити стратегію якісним змістом. Відтак робочу групу з розробки стратегії формуємо саме із закарпатців, консолідуючи зусилля спеціалістів і небайдужих людей", – зазначає прес-служба Закарпатської ОДА.

"Звертаюся до відповідальних: якщо вважаєте за потрібне розширити коло – будь ласка, всі, хто може принести в документ важливе і потрібне, мають бути долучені. Звісно, у формуванні стратегії маємо орієнтуватися на європейський досвід, набутки країн – наших сусідів, у тому числі і щодо формування бюджетів" – сказав Василь Губаль.

Керівник Департаменту економічного розвитку ОДА (саме цей структурний підрозділ є відповідальним за розробку Стратегії) Михайло Ківкович акцентував, що Стратегія є управлінським документом і він повинен бути відповідної якості, відтак до справи слід поставитися максимально відповідально, а також і прозоро. Для цього на сайті ОДА відкрито відповідну сторінку, а анкети щодо стратегії розповсюджуються між фахівцями і громадськістю. Також запропоновані конкретні кроки, які допоможуть при формуванні Стратегії врахувати пріоритети розвитку краю, бачення фахівців, впливових осіб краю, науковців. І, звісно, використати досвід ЄС. До речі, в ЄС визначено 5 чільних пріоритетів, а саме: робота (збільшення рівня зайнятості людей віком 20-64 років до 75%); інновації - дослідження і розробка (підвищення рівню інвестицій в цей напрямок до 3% від ВВП); зміна клімату і стійкої енергетики – зменшення промислових викидів на 20%, досягнення рівня в 20% енергії з відновлюваних джерел, на 20% збільшення енергоефективності; а також освіта населення та боротьба з бідністю і соціальною ізоляцією.

Голова Закарпатської облради Володимир Чубірко наголосив: "Дуже хотілося б, аби стратегія була не декларативна а практична, й щоби це не було формалізацією процесу з Києва, а дійсно корисною роботою для Закарпаття". Також голова ради акцентував на проектах, які здійснює область: передовсім це кроки з енергозбереження та відмови від газу (йдеться про енергетичну незалежність області), а також реформи, які необхідно здійснити в соціальній сфері. Звісно, торкнулися і теми зайнятості, адже, враховуючи і певні реформи в державі, край повинен боротися із безробіттям, і здійснювати конкретні кроки в цьому напрямку.

Голова облдержадміністрації повів мову і про умови ведення бізнесу – про здорову конкуренцію в цій сфері, і потребу протидії ситуації, яку подекуди маємо: коли в тих чи тих адміністративних одиницях є монополізовані можливості для ведення справи, а ринок "закритий" для інших учасників. "Потенціал у краї є, і є перспективи створення робочих місць. Економіка має працювати прозоро. Й усі структури, від яких це залежить, мають діяти для заохочення інвестицій в область. Зараз це дуже важливо" – сказав голова ОДА.

Член робочої групи Олег Лукша зазначив, що необхідно попрацювати так, щоби розробити Стратегію, котра дійсно буде потрібна владі і громаді, а також наповнити його конкретними планами дій. Також громадський діяч запропонував для визначення потреби залучення в Стратегію певних аспектів провести інтерв’ю з впливовими в області людьми – колишніми та чинними лідерами громадської думки, науковцями і митцями. Керівництво краю запропонувало залучити до опитування представників Євросоюзу, інвесторів, громадськості. Голова ОДА Василь Губаль також закликає до розробки Стратегії запросити активну молодь, яка не лише має ідеї з розвитку області, а котрій, власне, і належить майбутнє Закарпаття.

Довідково: Попередню Стратегію розвитку краю розробляли за участі науковців Львова. Стратегія розвитку Закарпаття 2015-2020, згідно з календарним планом, має бути затверджена у лютому 2015-го року.