Ужгородцям показали "культурне майбутнє"
18 грудня в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбувся концерт «Майбутнє культури».
«Головним нашим завданням є змінити психологію сприйняття культури. Коли люди зрозуміють, що роботу треба робити не за щось, а для чогось, тоді і прийде справжнє розуміння культури і мистецтва. Саме тоді буде можливість збагатитись духовно», - сказала директор Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталія Шетеля.
Розпочався захід із хвилини мовчання за загиблими воїнами та жертвами майдану, котра супроводжувалась свічковою церемонією. «Згадайте ж їх, вони нас не забули. Вони для нас виборюють життя», - звучало зі сцени.
Організатори хотіли в історичній ретроспективі показати розвиток мистецтва в різних країнах світу. Першими танцювали та співали свою історію закарпатські юнаки та дівчата, які виконали народні "співанки".
Самими лише танцями та піснями не обійшлося. Студенти розіграли сценку із життя сільського клубу, де показали заняття з вокалу та хореографії з різницею у двадцять років.
Найбільш видовищним номером, на думку глядачів, став вернісаж - «жива» картина. Під музичний акомпанемент із полотна художника сходили герої його картин і танцювали кожен свою історію.
«Ми хотіли показати мистецтво в історичному розрізі. Нам хотілось показати глядачам саме розвиток культури, яка творилась століттями. Ми намагались донести до людей, що культура – невід’ємна складова життя людини», - сказала викладач коледжу та організатор ззаходу Мар’яна Сухолова.
Костюми для концерту пошили студенти Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ.
«Нам надзвичайно сподобався цей захід. Наші студенти з величезним задоволенням виконували це «замовлення». Приємно бачити роботу студентів у дії, у танці. Сподіваємось і на подальшу співпрацю», - сказала директор училища Лідія Гондорчин.