Закарпатці умудряються пред’являти у різних інстанціях довідки, яких навіть не існує
Представники консульств назвали експертам випадки надання недостовірних даних. Результати було озвучено сьогодні, 20 листопада, під час презентації Центром стратегічного партнерства (Президент – Світлана Мітряєва) Аналітичного звіту «Оцінка динаміки візової політики і практики Угорщини та Словаччини в консульських установах на території Закарпатської області».
Так, закарпатці, наприклад, надавали довідки з банків, яких навіть не існує. Крім того, зафіксовано біля 300 випадків фальшивих прикордонних печаток зі словацької сторони (при спробі легалізації свого перебування у Словаччині, дозволений термін якого перевищено), - повідомив Виконавчий директор Центру стратегічного партнерства Андрій Крижевський.
В основному, консульства уточнюють фінансову спроможність заявників, тому можуть просити додаткових документів з цього приводу.
Заважає у роботі консульств і хакерський тиск – спроби онлайн-реєстрації фіктивних заявників.
Загальна обізнаність людей з правилами видачі віз зросла, утім при оформленні документів закарпатці допускають ряд помилок – неточність вказаних даних, фіктивність документів і нецільове використання отриманої шенгенської візи, - розповіла Світлана Мітряєва.
Утім, випадки порушень трапляються все рідше, - свідчать експерти. Вони також відзначають на основі здійсненого моніторингу, що добре помітною є тенденція зниження кількості відмов, скорочення терміну розгляду заяв і збільшення терміну тривалості виданих віз.
Довідка. Аналітичний звіт «Оцінка динаміки візової політики і практики Угорщини та Словаччини в консульських установах на території Закарпатської області» складений за результатами сьомого етапу моніторингу, який відбувався в жовтні-листопаді 2013 року.
Проект виконувався в рамках реалізації Міжнародної громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження».