Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатський хірург Василь Русин серед кращих хірургів-гепатологів СНД (ФОТО)

Закарпатський хірург Василь Русин серед кращих хірургів-гепатологів СНД (ФОТО)

18-20 вересня 2013 року в м. Донецьку відбувся ХХ ювілейний міжнародний Конгрес Асоціації хірургів-гепатологів країн СНГ «Актуальні проблеми хірургічної гематології». Подібний масштабний захід на...

18-20 вересня 2013 року в м. Донецьку відбувся ХХ ювілейний міжнародний Конгрес Асоціації хірургів-гепатологів країн СНГ «Актуальні проблеми хірургічної гематології».

Подібний масштабний захід на теренах України проводиться вдруге – перший відбувся в Києві ще у 1998 році.

Конгрес проходив під егідою МОЗ України, національної академії медичних наук, асоціації хірургів-гепатологів країн СНГ, Донецького національного медичного університету ім. М. Горького та Ужгородського національного університету. В оргкомітет, який очолював академік В.С. Савельєв (м. Москва) з української сторони входили на правах заступників академік П.Д. Фомін, проф. П.Г. Кондратенко (м. Донецьк), проф. В.І. Русин (м. Ужгород), проф. В.А. Вишневський (м. Москва), проф. Е.І. Гальперін (м. Москва).

У цьогорічному конгресі взяли участь близько 500 хірургів із 17 країн світу. Окрім українських спеціалістів, до Донецька завітали хірурги-гепатологи з Росії, Білорусі, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Таджикистану, Узбекистану, Туркменістану, Киргизстану, Казахстану, Німеччини та інш.. Фахівці обговорювали питання діагностики та лікування захворювань печінки, жовчних проток та підшлункової залози. Робота конгресу була максимально наближена до практичної охорони здоров'я. Зокрема обговорювалося така актуальна проблема, як гострий панкреатит. У загальній структурі хірургічних захворювань органів черевної порожнини він займає друге місце і поступається тільки гострому апендициту. Рішення всіх цих питань важливо не тільки з точки зору медицини, але і з точки зору соціального життя, оскільки найчастіше з панкреатитом у лікарню потрапляють люди працездатного віку (30-50 років). Те ж стосується і механічної жовтяниці, і метастазів печінки.

Закарпаття на конгресі представляли проф. Русин В.І., проф. Болдіжар О.О., проф. Чобей С.М., завідувач хіругічного відділення № 1 ЗОКЛ ім. А. Новака Чонка П.П., головний хірург Берегівської ЦРЛ к.м.н. Кустрьо В. І., лікар -хірург Ігнатишак Й.І. Кафедрою хірургічних хвороб УжНУ було підготовлено дві доповіді: «Ендоваскулярні технології при хірургічному лікуванні обструктивного раку ободової кишки з метастазами в печінку» та «Ендогенна інтоксикація при гострому панкреатиті», які отримали позитивний відгук від головуючого проф. Патютко Ю.І., головного спеціаліста протиракового інституту ім. М.М. Блохіна (м. Москва), проф. Д.А. Гранова (м. Санкт-Петербург), кращих трансплантологів проф. Котенка О.Г. (м. Київ) та Чжао А.В. (м. Москва). У першій доповіді закарпатські медики-науковці поділились з колегами своїми напрацюваннями у використанні ангіографу для діагностики метастаз у печінці та методиці проведення локальної хіміотерапії за допомоги катетеру, що дозволяє покращити результати лікування хворих з колоректальним раком, який ускладнений метастазами печінки. Особливо актульна ця методика для лікування онкохворих, які мають ту чі іншу ступінь кишкової непрохідності.

Друга доповідь була присвячена актуальній темі консервативних методів лікування хворих на гострий панкреатит при внутрішній інтоксикації. З урахуванням стану пацієнта обираються адекватні методи стимуляції роботи печінки, зокрема покращення опорожнення кишківника та використання сучасних зовнішних засобів детоксикації (гемосорбції, плазмоферезу та гемофільтрації).

За два дні роботи Конгресу проведено більше 100 доповідей, показано 16 відеофільмів, 100 – стендових доповідей. Із України виступали такі відомі вчені, як проф. Фомін П.Д., проф. Котенко О.Г., проф. Копчак В.М., проф. Кондратенко П.Г., проф. Ничитайло М.Ю., проф. Запорожченко Б.С., проф. Русин В.І.

Під час роботу науко-практичногго мединого форуму були виконані й приємні місії: професори Фомін П.Д., Кондратенко П.Г. та Русин В.І. стали членами ради Асоціації від України і були відзначені як кращі члени асоціації хірургів-гепатологів країн СНД. За вагомий внесок у розвиток медичної науки та практичної хірургії в області гепатології їх нагородили відзнаками, а також удостоїли звання Почесного члена асоціації гепатологів СНД.