Прокурор Закарпатської області підбив підсумки роботи за перше півріччя 2013 року
Вчора, 10 липня, у прокуратурі Закарпатської області відбулося розширене засідання колегії у якому взяв участь начальник Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України Роман Андрєєв.
У своєму вступному слові прокурор області Володимир Корбань, зазначив, що минулий рік для органів прокуратури був складним – як період підготовки до впровадження нового законодавства у кримінальній сфері і поза її межами.
Тому перше півріччя цього року, а з ним – і перші підсумки роботи в нових умовах – мають велике значення не лише для прокуратури, а й для правоохоронної системи загалом.
Усе ж основну увагу акцентуємо на обговорені результатів застосування Кримінального процесуального кодексу та на активному впровадженні новел КПК.
«На мій погляд, поточного року вдалося досягти головного – забезпечити упровадження його вимог у практичну діяльність, – зауважив Володимир Вікторович, – для цього була необхідна гранична концентрація зусиль усіх правоохоронних і судових органів, належна координація їхньої діяльності, постійне навчання працівників задля безпосередньої реалізації нововведень. Кожен день застосування Кодексу вказував на необхідність удосконалення та вжиття системних заходів до підвищення ефективності діяльності відповідно до сучасних вимог».
"Водночас сьогодення ставить перед нами певні питання, які вимагають підвищеної уваги правоохоронних органів" - продовжив прокурор.
Насамперед, не дає приводів для заспокоєння криміногенна ситуація. Не дивлячись на те, що рівень злочинності в області майже у двічі нижчий ніж по державі, правопорушення, скоєні особами, які перебували в стані алкогольного сп’яніння або такими, що раніше їх вчиняли, є вище середнього показника.
Не може не бентежити і те, що через недостатні, як виявилось, заходи профілактичного характеру щодо протидії підлітковій злочинності, збільшився її ріст. Через недостатність заходів служб у справах дітей кожен третій підліток, який вчинив злочин, не працював і не навчався.
Окремим питанням висвітлено проблематику в краї стосовно погашення заборгованості по виплаті заробітної плати. Так, з початку року вже реально сплачено людям близько 2 млн. грн. Проте заборгованість і надалі залишається значною. Відтак прокурор, закликав присутніх, в повній мірі реалізовуючи надані їм повноваження, забезпечувати конституційне право громадян на виплату заробітної плати.
«Сьогоднішнє підведення підсумків я розцінюю як можливість оцінити, наскільки правильно були визначені пріоритети прокурорсько-слідчої діяльності, результати нашої роботи, окреслити питання, що намітилися, шляхи їх вирішення – підсумовуючи свій виступ наголосив прокурор області.
«І найголовніше на мою думку, визначити нові орієнтири та напрями діяльності у взаємодії з усіма правоохоронними та судовими органами» - акцентував увагу присутніх Володимир Вікторович, - адже сьогодення ставить перед нами багато додаткових завдань. Від їх ефективного і, насамперед, оперативного, виконання залежатиме рівень захищеності громадян та авторитет державної влади. Впевнений, що спільними зусиллями ми цього досягнемо».
Прес-служба прокуратури Закарпатської області