Піраньї, какаду, шиншили – таких екзотичних тварин купують берегівчани
Як розповіла продавщиця одного із зоомагазинів Світлана, берегівчани не шкодують коштів на своїх братів менших, зазвичай купують ошийники, акваріуми та корми. А найпопулярнішими улюбленцями є акваріумні рибини, особливо види «гуппі» й «неони». Та є покупці й більш «агресивних» родичів – справжніх піраній. «Не зважаючи на погану репутацію, піраньї надзвичайно лякливі й треба бути обережними, аби вони не нашкодили собі, наприклад, вдарившись від переляку об стінки акваріуму», – каже Світлана. Апетит риби направду мають хороший, проте їх не варто перегодовувати. Особливо полюбляють морожене яловиче серце, мотиля. Коштують піраньї 15 гривень за особину.
Поряд із водними хижаками в меншому акваріумі живуть креветки. Не зважаючи на зовсім крихітні габарити, за одну доведеться розщедритися на 500 грн. «За ними дуже цікаво спостерігати, особливо за кумедними рухами їх «лапок». До того ж вони добре заспокоювати «нерви»», – пояснює попит на креветок продавець. Нещодавно у магазині в спеціальних тераріумах жили й ігуани, проте на них знайшлися покупці.
Безперечною зіркою зоомагазину є харизматичний папуга білий какаду. Ця велика птаха радо позує відвідувачам магазину, викликаючи увагу та захоплення. Такі папуги-довгожителі виростають до 70 см, а їх масивний дзьоб здатен перекусити дріт. Раціон какаду переважно складається із зернових кормів, а також овочів та фруктів. «Крилата радість» обійдеться покупцю 15 000 гривень.
Дуже часто жителі Берегова купують собі та своїм дітям різноманітних гризунів (хом’яків, морських свинок, декоративних пацюків, шиншил) та декоративних кроликів. «Для дітей найкраще підійдуть ті домашні улюбленці, які будуть завдавати менше клопотів батькам: рибки, гризуни. Важливо пояснювати юним природолюбам, що тварини – не іграшка й до них потрібно ставитися з відповідальністю!», – аголошує продавець.