Днями в Ужгороді відбувся Міжнародний фестиваль та семінар бойових мистецтв (ФОТО)
14-16 червня, в м. Ужгород, на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості, в рамках проекту “Екстремальні види спорту для кращого життя”, який реалізується за фінансової підтримки Програми прикордонного співробітництва ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 роки», відбувся Міжнародний фестиваль та семінар бойових мистецтв. Протягом підготовчих двох днів, Бранч президент Чехії з Шидокан-карате Коневич Мирослав Петрович (3 дан), проводив майстер-класи перед вихованцями клубів з різних країн, наймолодшим з яких нещодавно виповнилося лише чотири роки. Навіть звичайні глядачі з захватом спостерігали за демонстрацію, не кажучи вже про прихильників бойових мистецтв. Атмосфера склалася доволі демократична - Мирослав Петрович залюбки показував учням нові техніки, відповідав на питання.
Бойові мистецтва - дозвілля доволі демократичне. Займатися можуть різні вікові категорії, а завдяки низькому порогу входження вам не потрібно витрачати значні суми грошей на обладнання (як, наприклад, в мотокросі) чи вирушати світ за очі, в пошуках хвилі (серфінг). При цьому, не слід забувати, що тут теж не місце легковажності та жартам - без належної підготовки це може сумно закінчитися.
Два дні семінару промайнули в швидкому темпі й в неділю, 16 червня, розпочався фестиваль, в якому приймали участь представники клубів України, Чехії та Словаччини. Честь відкривати програму випала наймолодшим учасникам з Закарпатської обласної федерації Шидокан. Незважаючи на свій юний вік, учні браво відпрацювали низку прийомів (ката) й покинули татамі під бурхливі оплески глядачів. Наступними в центр залу вийшли гості з Словаччини, школа Чі-кунгу і Тай-чі. Трійка жіночок в кімоно продемонструвала спокійні та розмірені рухи оздоровчої гімнастики Тай-чі, що було досить несподівано після таких бойовитих юніорів. Але тут на татамі вийшли хлопці з ужгородського спортивного клубу «Чемпіон» й фестиваль через виступ з бокеном (дерев’яний меч) повернувся в звичне русло. А після них, на радість всім шанувальникам таланту легендарного Брюса Лі, відбувся показовий виступ учнів школи Він-Чунь.
Загалом, протягом фестивалю нудьгувати не доводилося. Виступи швидко змінювалися один за одним, лише встигай роздивлятися. Тільки закінчать літати по татамі хлопці з школи Айкідо “Sinajo”, як на зміну їм вистрибнуть жваві дівчата, учениці Ірини Годинець, й продемонструють глядачам свої методи самооборони від занадто набридливих залицяльників за методикою Тай-Бо. Надалі - не менш цікаве розламування дощок у виконанні Василя Гіді (СК “Чемпіон”), виступ Марії Мединської, майстра спорту з художньої гімнастики, блискавичні рухи боксерів клубу «Пантера», поєдинки з нунчаками, командна робота наймолодших бійців проти здоровенного бандита (на роль якого добровільно згодився сам Михайло Годинець, президент Закарпатської обласної федерації Кіокушинкай карате), різні приклади самозахисту, в тому числі й від озброєного ножем супротивника, розламування каміння та ката з мечем від Ігора Боднара (СК “Самурай”), яке завершилося розрубуванням яблук на льоту.
І так протягом усіх двох годин, відведених під показові виступи. Справжнє свято для прихильників бойових мистецтв. Вільний вхід дав змогу долучитися до спорту всім бажаючим, а від цього вже зовсім небагато залишається до власних кроків в напрямку активного способу життя.
В останні роки активні види дозвілля потроху набирають оберти як серед молоді, так і серед більш дорослої аудиторії. Для одних це спосіб урізноманітнити щоденну рутину, для інших - чудовий варіант покращити власне здоров’я. Хто на велосипед сідає, інші опановують ролики, а дехто взагалі штурмує гори на своїх двох. Заняття бойовими мистецтвами це лише один із способів покращити свою фізичну форму, позбутися стресу та завести нові знайомства.